Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Willa parterowa- dom na miarę oczekiwań

Facebook Twitter

Czy każdy dom musi mieć dwa piętra? Oczywiście, że nie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów parterowych, co ma wiele zalet. Chcesz poznać projekt domu, na który warto postawić z kilku podstawowych powodów? W takim razie przeczytaj ten artykuł. Przedstawimy w nim willę parterową, projekt, obok którego nie będziesz mógł przejść obojętnie.

  1. Willa parterowa – wymiary i powierzchnia
  2. Ilość pomieszczeń w willi parterowej
  3. Energooszczędność i technologia budowy

Willa parterowa – https://www.extradom.pl/projekt-domu-willa-parterowa-2-WAH1883, to projekt funkcjonalny, nowoczesny, dostosowany do rodzin, które cenią komfortowe, spokojne życie na przedmieściach. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tego projektu. Będzie to między innymi rozkład pomieszczeń, ich ilość, wymiary samego domu, poznasz także powierzchnię, która będzie potrzebna do budowy. To jednak nie koniec, zapraszamy do czytania!

Willa parterowa – wymiary i powierzchnia

Zaczniemy od wymiarów domu, a także powierzchni potrzebnej do budowy. Warto zwrócić na to uwagę, bo w przypadku budynków parterowych powierzchnia przeważnie jest spora. Ma to znaczenie przy wyborze działki, aby willa parterowa powstała, musi ona być szeroka na minimum 24,75 metra, a długa na minimum 24,84 metra. Szerokość i długość elewacji będzie odpowiednio mniejsza o siedem i osiem metrów. Jak przedstawia się powierzchnia całkowita budynku? Jest to dom parterowy o sporej funkcjonalności, nic dziwnego, że powierzchnia użytkowa wynosi więc aż 135 metrów kwadratowych. Powierzchnia zabudowy to już sporo więcej, bo aż 227 metrów kwadratowych. Warto zaznaczyć powierzchnię dachu, bo jest on tutaj dość spory. Zajmie około 316 metrów kwadratowych powierzchni Kąt jego nachylenia to 30 stopni. Jego kształt nie jest bardzo skomplikowany, co za tym idzie, cena nie powinna być znacząco wysoka, a czas budowy stosunkowo krótki.

Ilość pomieszczeń w willi parterowej

Do dyspozycji użytkowników tego domu będzie sporo pomieszczeń o dość dużych wymiarach. Zaczniemy od samego strychu, na którym jest aż 53 metry użytkowe. Tak, strych można zagospodarować! W domu do dyspozycji będą cztery pokoje, nie licząc salonu. Można więc spodziewać się rodziny 2+2 z dodatkowym miejscem na gabinet. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dom wybudowała rodzina 2+3 lub 2+1. Dla rodzin z jednym, dwójką lub trojgiem dzieci ten dom będzie optymalny. Pokoje to nie wszystko, nie brak sporych rozmiarów salonu, którego powierzchnia wynosi 36 metrów kwadratowych. Kuchnia z kolei ma 14 metrów kwadratowych, jest odpowiednio duża, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalna. Nie zabrakło dwóch łazienek, a także osobnego pomieszczenia na WC. Co więcej? Dwa stanowiska garażowe, które mocno ułatwią sprawę garażowania pojazdów. Nie będzie bowiem konieczne stawianie osobnego budynku do tego celu.

Energooszczędność i technologia budowy

Bardzo ważne kwestie. Energooszczędność tego domu będzie stać na bardzo wysokim poziomie, zgodnie ze standardami z roku 2021! Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania zimą, a także wentylacji latem to zaledwie nieco ponad 42 kilowatogodziny! Dom powstanie na fundamentach z betonowych ław i ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne będą z pustaka porotherm, ocieplonego styropianem. Strop monolityczny, betonowy, aby możliwe było zagospodarowanie poddasza. Pokrycie dachowe to dachówka, a elewacją będzie tynk cienkowarstwowy. Wszystko to sprawi, że mieszkanie w willi parterowej będzie przyjemnością.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj