Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Słynna willa na dachu bloku w Jastrzębiu – do rozbiórki

Facebook Twitter

Słynna willa na dachu bloku, czyli najbardziej nietypowa nadbudowa na Śląsku - zniknie. Spółdzielnia, która zarządza blokiem, na dachu którego powstała wiele lat temu nietypowa nadbudowa, szuka firmy gotowej do rozbiórki straszydła.

willa na dachu bloku

Słynna nadbudowa na dachu bloku w Jastrzębiu Zdroju ma zostać rozebrana. Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła przetarg na rozebranie wybudowanego kilkanaście lat temu nietypowego domu.

Po wielu latach zmagań lokatorów, których mieszkania w ostatnich latach zalewała woda z nadbudowy, jest szansa na zakończenie tej historii. Rozpoczęła się ona 30 temu, kiedy to prywatny detektyw z Niemiec za zgodą spółdzielni mieszkaniowej postanowił wybudować jedyny w swoim rodzaju dom. Budowa nigdy nie została zakończona, ale jej rozmach i fakt że powstał ona na dachu bloku przy ulicy Północnej, budziły zainteresowanie. Powstały tu tarasy, potężne akwarium, w ogrodzie na dachu rosły drzewa, w planach była budowa lądowiska dla helikopterów.

Mimo wyroku sądu i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującego rozbiórkę, konstrukcja nadal stoi. Teraz Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w końcu ogłosiła przetarg na rozbiórkę, na oferty czeka do końca lutego.

Zobaczcie nasz archiwalny materiał wideo na temat wspomnianej nadbudowy:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj