Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Willa na dachu bloku przestanie straszyć. Mieszkańcy nie żałują decyzji o rozbiórce

Facebook Twitter

Willa na dachu bloku w Jastrzębiu przestanie wreszcie straszyć. Spółdzielnia zarządzająca blokiem, zdecydowała o jej rozbiórce. Mieszkańcy nie żałują kontrowersyjnej budowli. - Straszydło, nic więcej - mówią nam.

Willa na dachu bloku w Jastrzębiu zostanie rozebrana

„Nie ma czego żałować. Nareszcie ten budynek przestanie straszyć” – mówią mieszkańcy Jastrzębia, którzy cieszą się z decyzji o rozbiórce słynnej willi na dachu przy ulicy Północnej. Jak już mówiliśmy w Radiu 90: właściciel budynku Górnicza Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego, ogłosiła przetarg na rozbiórkę tej nietypowej nadbudowy. Co o tej decyzji władz spółdzielni myślą mieszkańcy? Sprawdzała to Monika Sokołowska:

Jak można było takie śmieszne rzeczy tutaj zrobić? Nigdy mi się to nie podobało! (…) Trzeba się tego pozbyć, bo to przeszkadza mieszkańcom. To bardziej szpeci, niż upiększa (…).

Termin na składanie ofert został wydłużony na prośbę firm, które chcą wystartować w przetargu do 14 marca. Firma, która wygra będzie miała 9 miesięcy na wykonanie rozbiórki. W pierwszym etapie trzeba będzie zapewnić lokale tymczasowe dla 6 rodzin, w drugim etapie dla 35. Te są dostępne w zasobach spółdzielni, pomóc ma też miasto. Mieszkańcy będą musieli wyprowadzić się w czasie najbardziej niebezpiecznych prac, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Najprawdopodobniej to będzie przełom maja i czerwca.

https://www.youtube.com/watch?v=zwp9tmAvab4&t=3s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj