Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Turyści wrócili i szukają atrakcji

Facebook Twitter

Przez trzy miesiące miejscowości turystyczne odcięte były od turystów. Z powodu pandemii nie podróżowaliśmy, nie wyjeżdżaliśmy na wypoczynek. Ale każdy z nas intensywnie o tym myślał.

Nie było majówki, nie było sezonu wiosennego, ale teraz z początkiem wakacji w górskich miejscowościach pojawiło się już wielu turystów.

Czekamy na nich, oczywiście przypominając o zasadach bezpieczeństwa

– mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury.

Myśmy to już widzieli w tych pierwszych weekendach, kiedy zostały  obostrzenia poluzowane. Ludzie wybierali góry i ten natłok skupił się na górskich szlakach. Natomiast mamy tyle tych górskich szlaków i Wisła jest tak  rozległa, bo przypominam, że mamy 110 km² powierzchni, że tych  tłumów nie było widać. Faktycznie coraz więcej gości przyjeżdża, to też  wszystko zależy od pogody, taki dystans, ludzie unikają skupisk.  Weekendowo można w centrum miasta spotkać dużo osób, natomiast jest dostępny bardzo duży park, tereny nad Wisłą, też szlaki, oferta jest bardzo duża.

Miasto próbuje organizować też różne atrakcje dla swoich gości

– dodaje Kaźmierczak. Jednak nie na taką skalę, jak to miało miejsce w poprzednich sezonach.

Mamy bezpłatne szkolenia Nordic Walking, takie aktywności sportowe.
Radio 90: Co weekend można wyjść z profesjonalnym przewodnikiem i pozwiedzać, przejść szlakami wiślanymi.
Akcja „Przewodnik czeka”, którą organizuje wiślański oddział PTTK wspólnie z miastem Wisła, zapraszają na bezpłatne wycieczki dla gości indywidualnych. W lipcu jest to każda niedziela. Spotykamy się z przewodnikami na ulicy Lipowej, przed zameczkiem Habsburgów. Grupa z przewodnikiem wyrusza na wiślańskie szlaki. Jest to idealny sposób na tę sytuację, którą mamy, ponieważ możemy się dużo dowiedzieć, bezpiecznie spędzić czas i pobyć na wiślańskich szlakach.

Każdy po tych tygodniach spędzonych w domu chce wreszcie gdzieś się ruszyć

– przyznają turyści na deptaku w Wiśle.

W najbliższy weekend Wisła otwiera sezon letni. W Parku Kopczyńskiego w Namiocie przygód ekologiczne warsztaty: będzie m.in. komponowanie wiślańskiej herbaty, poznawanie wiślańskiej roślinności, tworzenie papieru czerpanego. Nie zabraknie rozrywki dla całej rodziny, będą etniczne planszówki z różnych stron świata, Wieczorem w sobotę Teatr Ognia nie zabraknie też muzyki. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024