Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Warunki na szlakach w Beskidach są dobre. W wyższych partiach – mróz.

Facebook Twitter

Warunki na szlakach w Beskidach są dobre, warto więc wykorzystać marcowy weekend i wybrać się na spacer w góry.

Warunki na szlakach w Beskidach

Warunki na szlakach w Beskidach  są ogólnie dobre. Jest bardzo ładna, słoneczna pogoda. Szlaki już obeschły. Widoczność – bardzo dobra. Powyżej 1000 m n.p.m. rano był niewielki mróz: 2-3 stopnie poniżej zera – podali PAP beskidzcy goprowcy ze stacji w Szczyrku.

A może spacer z Brennej do Szczyrku? Sprawdźcie naszą trasę! 

W wyższych partiach gór pokrywa śniegu jest stała. Na szczycie Babiej Góry leży go ponad 1 m, na Markowych Szczawinach 50 cm, a na Hali Miziowej 75 cm.

W rejonie Babiej Góry obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że jest ono niskie. Występuje tylko na bardzo stromych stokach; głównie w żlebach, zagłębieniach oraz miejscach za przełamaniami terenu, przede wszystkim po północnej stronie masywu. Do wiosny zamknięty jest żółty szlak od Górnego Płaju na Babią Górę, zwany Percią Akademików.

Turyści, którzy wybiorą się na szlak, muszą być przygotowani. Należy się odpowiednio ubrać – szczególnie ważne jest obuwie.  Turyści powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek” i powerbank.  W razie wypadku można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024