Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wodzisław: Komisja Finansów przeciwko podwyżkom

Facebook Twitter

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kiecy spotkał się wczoraj (20.02.) z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego, pracownikami administracji i obsługi szkół, którzy żądają podwyżek

fot. jarmoluk / pixabay.com

W samym Wodzisławiu Śląskim chodzi o 270 takich pracowników, do tego dochodzi również spora liczba pracowników szkół ponadpodstawowych, podlegających wodzisławskiemu powiatowi. Prezydent Kieca złożył projekt podwyżek Radzie Miasta, w której wnioskuje o 800 tysięcy złotych dla tych pracowników. Na drodze stanęła jednak Komisja Finansów, która negatywnie zaopiniowała projekt zmian:

Bardzo rozumiem rozgoryczenie pracowników, a przede wszystkim to, że każdy chce jak najlepiej zarabiać za dobrą jakość świadczonej pracy. Złożyłem pewien projekt rozwiązania Radzie Miasta, zawnioskowałem do rady o 899 tysięcy złotych, co umożliwi zastosowanie podwyżek u wszystkich 273 pracowników. Dodatkowo chcę porozmawiać ze związkami odnośnie zróżnicowania na stanowiskach takich jak sekretarz szkoły, intendent czy innymi. W dniu wczorajszym Komisja negatywnie zaopiniowała projekt zmian. Rozwiązanie przed radą miasta.

Wszystko teraz w rękach wodzisławskich radnych, bo temat podwyżek dla pracowników administracji i obsługi szkół ma pojawić się na najbliższej Sesji Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj