Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobbing w Urzędzie Miasta w Rybniku: Oskarżony o niewłaściwe zachowanie urzędnik zwolniony!

Facebook Twitter

Mobbing w Urzędzie Miasta w Rybniku - pracownik oskarżony o niestosowne zachowanie względem jednej z sekretarek został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. O swojej decyzji poinformował dziś rano prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Ślubowania nowych radnych

Oskarżony o mobbing urzędnik z Rybnika został we wtorek (5.03) dyscyplinarnie zwolniony z pracy. To osoba pracująca od kilku lat na kierowniczym stanowisku. O swojej decyzji prezydent Rybnika Piotr Kuczera poinformował w mediach społecznościowych.

Ze względu na dodatkowe informacje, które otrzymałem od pracowników utraciłem zaufanie do mojego współpracownika. Nie widzę dalszej możliwości współpracy. Wczoraj został dyscyplinarnie zwolniony, od dziś nie pracuje w urzędzie

– poinformował Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Sam oskarżony i zwolniony z pracy urzędnik nie chciał w miniony poniedziałek, w czasie rozmowy z reporterem Radia 90 komentować sprawy.

Mobbing w Urzędzie Miasta w Rybniku – prace komisji zostały zawieszone

Prezydent poinformował także, że prace komisji mobbingowej, która powołana została do wyjaśnienia całej sprawy, zostały zawieszone. Komisja nie może dalej działać, ponieważ osoba, wobec której miał być stosowany mobbing, jest obecnie nieobecna w pracy. Przypomnimy – sprawa dotyczyła – jednej z sekretarek z długoletnim stażem pracy.

W swoim krótkim oświadczeniu prezydent odniósł się także do kwestii tego, czy wcześniej, przed powołaniem komisji mobbingowej, wiedział, że jedna z jego podwładnych jest ofiarą nieodpowiednich działań.

Chciałbym też wyjaśnić, że sytuacja, która miała miejsce kilka lat temu, kiedy to, ta sama pracownica urzędu zgłosiła się do mnie z problemem dotyczącym swojego przełożonego, miała zupełnie inny charakter. Nie była mobbingiem. W tamtym czasie temat został wyjaśniony pomiędzy pracownikami. Potwierdziła to również osoba, która zgłosiła się do mnie z tym problemem. Chciałbym zapewnić, że pracownica, wobec której najprawdopodobniej był stosowany mobbing, ma moje wsparcie. Co więcej, każdy z moich pracowników, jeżeli znajdzie się w podobnej sytuacji otrzyma potrzebną pomoc

– podkreśla w swoim oświadczeniu prezydent Piotr Kuczera.

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku

Z ustaleń naszego reportera Arkadiusza Żabki wynika, że powołana w urzędzie komisja nie zdążyła przesłuchać ani zwolnionego kierownika, nie przesłuchała również sekretarki której nie ma obecnie w pracy. Czy Urząd Miasta powiadomi prokuraturę tego póki co nie wiemy. Spodziewać się można natomiast skierowania przez urzędnika sprawy do Sądu Pracy. Za miesiąc wybory samorządowe i presja w związku z tym na szybkie rozwiązanie problemu była ogromna.

Mobbing w Urzędzie Miasta w Rybniku – jeszcze w tym miesiącu odbędzie się szkolenie dla wszystkich pracowników

Włodarz Rybnika podkreśla także, że w Urzędzie Miasta w Rybniku pracuje 470 osób. Od 2012 roku obowiązuje w tym miejscu pracy polityka antymobbingowa, która w jasny sposób określa, co należy zrobić w sytuacji podejrzenia mobbingu. Zgłoszenie dotyczące mobbingu ma miejsce w rybnickim magistracie po raz pierwszy. Jeszcze w tym miesiącu w magistracie odbędzie się szkolenie dotyczące mobbingu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024