Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Ruszy remont baszty

Facebook Twitter

Początkiem października ruszy III etap rewitalizacji wodzisławskiej Baszty Rycerskiej. Jak już was informowaliśmy: miastu udało się uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych. To 122 tysiące euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

fot. Marcin Giba/wodzislaw-slaski.pl

Wodzisław o pieniądze sięgnął wspólnie z partnerami: czeskim Euroregionem Silesia, miastem Budišov nad Budišovkou, gminą Jeseník nad Odrou oraz Stowarzyszeniem Gmin Dorzecza Górnej Odry.

Będziemy mogli zbudować taras zewnętrzny wokół baszty, zainstalować odpowiedni monitoring, a co ważne w końcu zadaszyć basztę. Przypominamy, że w ciągu ostatnich kilku lat baszta została gruntownie wyremontowana, jeśli chodzi o stolarkę okienną i drzwiową. Zabezpieczyliśmy ściany zewnętrzne i wewnętrzne, nie została jednak ona zadaszona. To się zmieni, baszta uzyska odpowiednie zadaszenie, naprawimy i przygotujemy do użytkowania schody wewnętrzne i zbudujemy taras, który pozwoli baszcie być znowu wieżą widokową.

– przypomina Anna Szweda -Piguła, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu. We wspomnianych czeskich miastach i gminie wybudowane mają zostać z kolei dwie nowe wieże widokowe. Planowane inwestycje mają być gotowe do 30 września 2021 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022