Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gdzie na randkę w regionie? Najbardziej romantyczne miejsca na walentynki 2024 [WIDEO]

Facebook Twitter

Walentynki 2024: jak spędzić ten wyjątkowy dzień? Gdzie warto wybrać się na spacer ze swoim ukochanym/ukochaną? Zobaczcie!

Walentynki 2024

Walentynki 2024 – gdzie na romantyczną randkę w regionie?

TYLKO U NAS! ZŁÓŻ ŻYCZENIA SWOJEJ DRUGIEJ POŁÓWCE

Tężnia – Rybnik-Paruszowiec

Choć niedaleko stąd do centrum miasta, klimat panuje tu iście mazurski – malowniczy staw i prowadzące do niego molo z ławeczkami.

Zalew rybnicki

Nawet zimową porą rybnicki zalew  zachwyca. Z kubkiem gorącej kawy w termicznym kubku, spacerować można do woli wzdłuż brzegu napawając się do woli widokiem wody. Romantycznym miejscem jest także molo, które znajdziemy na brzegu w rejonie rybnickiej elektrowni.

Ławeczka zakochanych w parku tematycznym przy ulicy Rudzkiej w Rybniku

Koniecznie musicie zrobić sobie zdjęcia ze swoją drugą połówką na ławeczce w kształcie serca. I jeszcze znajdujący się tuż obok most, na którym zakochani wieszają kłódki ze swoimi imionami – jako symbol wiecznej miłości. Już samo czytanie napisów na kłódkach wyznań nastraja nas romantycznie.

Park w Rudach

Parkowe ścieżki to zawsze, o każdej porze roku, idealne miejsce na romantyczny spacer zakochanych. Tylko tutaj warto choć na chwilę przysiąść pod stuletnim dębem i wsłuchiwać się w szum drzew.

Baszta Rycerska w Wodzisławiu

Opowieści o regionie: Baszta w Wodzisławiu

Na historycznym Grodzisku, jednej z najstarszych części Wodzisławia Śląskiego, dawniej znajdował się zameczek myśliwski. Obecnie jedyna zachowana część obiektu – Baszta Rycerska stanowi skarb ziemi wodzisławskiej oraz atrakcję turystyczną miasta. W 2021 roku oddano do użytku wyremontowaną Basztę Rycerską, która zyskała wieżę widokową, otwartą co roku w sezonie wiosenno-jesiennym bezpłatnie dla turystów. Chociaż o tej porze roku taras widokowy jest nieczynny, to sama okolica baszty zapewnia romantyczny klimat na randkę.

Skoczowski rynek i kładka nad Wisłą

„Selfiaki” w romantycznym miejscu? To też bardzo popularne. Na okazję Walentynek stroją się nasze miasta. Skoczów zaprasza na rynek, tutaj w przepięknej scenerii można „strzelić” sobie fotkę z ukochaną osobą. Drugim takim miejscem jest kładka nad Wisłą. Tam też pojawiły się podświetlane serca.

Romantyczne serca na kładce nad Wisłą w Skoczowie fot. FB/GminaSkoczow

Na rynku w Skoczowie stanęła romantyczna kapsuła z serc. fot. FB/GminaSkoczow

Cieszyńska Wenecja

Miejsce, które teraz pokażemy, jest miejscem artystów, zakochanych, a to tylko jedna urokliwa uliczka. Warto wybrać się tam na spacer. Cieszyńska Wenecja to część starego miasta, jest to fragment ulicy Przykopa, kiedyś Nad Młynówką. Znajdziemy tu malownicze domki usytuowane nad kanałem wodnym „Młynówka”. Ulica Przykopa z murami oporowymi oraz 4 zabudowaniami przy ul. Przykopa 14, 15, 17 i 25 są wpisane do Rejestru Zabytków Województwa Śląskiego.

Wieża widokowa w Chałupkach

Graniczne Meandry Odry widziane z wieży w Krzyżanowicach – to też propozycja dla tych, którzy walentynkowe popołudnie chcą spędzić w romantycznej scenerii. Na szczyt prowadzi 114 stalowych schodów. Wieża ma ponad 27 metrów wysokości, stalowa konstrukcja z drewnianymi słupami stoi na solidnych fundamentach, a w drodze na górę można odpocząć na dwóch podestach. Z góry rozciąga się widok na meandry Odry, jak dotąd oglądane tylko przez kajakarzy.

A teraz pytanie do Was: jakie miejsca wy polecacie na romantyczny wypad we dwoje? Gdzie warto się wybrać? Czekamy na wasze propozycje! Piszcie do nas przez poniższy formularz!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj