Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław żegna Lecha Litworę

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski żegna Lecha Litworę, byłego prezydenta miasta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. Na czele zarządu miasta stał w latach 90. minionego wieku, przez wiele lat do przejścia na emeryturę był również kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, w tym czasie udzielił ponad dwóch tysięcy ślubów. Lech Litwora zmarł dziś (1.04.) rano, miał 86 lat.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Oficjalny tekst ze strony miasta:

Zmarł członek lokalnej społeczności Lech Litwora. Jego śmierć to ogromna strata dla mieszkańców naszego miasta. Był zastępcą prezydenta od połowy lat 80. do 1993 roku i prezydentem Wodzisławia Śląskiego w latach 1993-1995, od 2006 do 2010 pełnił funkcję przewodniczącego wodzisławskiej Rady Miejskiej. Przez wiele lat do przejścia na emeryturę był również kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, w tym czasie udzielił ponad dwóch tysięcy ślubów. Był również wiceprezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej oraz aktywnie wspierał fundację „Wspólnota dobrej woli”.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy najszczersze kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia. Łączymy się z Państwem w bólu, przesyłając wyrazy wsparcia i jedności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj