Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda kontra prezydent Rybnika. Czyli co dalej z budową drogi rowerowej?

Facebook Twitter

Wojewoda Jarosław Wieczorek kontra prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Spór dotyczy tego, czy można było zastosować specustawę przy budowie drogi rowerowej.

fot. Pixabay

Jak wiecie z naszych wiadomości miasto przejęło działkę od prywatnego właściciela, wycięło na niej drzewa, by tamtędy poprowadzić dalszy ciąg bulwarów. Miał to być łącznik pomiędzy ulicą Rzeczną a Obwiednią Południową. Po protestach mieszkańców wojewoda zablokował budowę drogi rowerowej w Rybniku:

Jarosław Wieczorek: Jeżeli chcemy wybudować drogę rowerową, która nie jest formalnie drogą publiczną i nie powinna być zastosowana specustawa drogowa, która ułatwia proces wywłaszczania nieruchomości, to zachowujemy swoje uprawnienia do tego, żeby wstrzymać wykonanie. Jest to w tej chwili postępowanie realizowane, zobaczymy jak będzie ostateczna decyzja, ale na dzisiaj wychodzi, że prezydent nie powinien tą formułą prawną pójść budując drogę rowerową. Żeby to zastosować ta specustawa nie ma służyć temu, że każdą dróżkę czy to rowerową, czy jakąś drobną mamy realizować w trybie specustawy

– mówił w Radio 90 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Piotr Kuczera prezydent Rybnika

Tymczasem zdaniem prezydenta Kuczery wszystko działo się zgodnie z prawem. Kilka dni temu wysłał do wojewody pisemne uzasadnienie swojej decyzji:

Piotr Kuczera: Zostaje wysłane wyjaśnienie. Mam nadzieję, że znajdą przychylność i będziemy dalej mogli budować drogę publiczną. Dokumenty poszły, poszło wyjaśnienie. Myślę, że usatysfakcjonują pana wojewodę, bo jest to logiczne, jest to spójne i ma służyć celowi bardzo prospołecznemu.

Jeżeli wyjaśnienia nie przekonają wojewody śląskiego, strony spotkają się w sądzie. To oznacza wstrzymanie rozbudowy rybnickich bulwarów. Jak swoją decyzję tłumaczy prezydent Rybnika?

Pisemne wyjaśnienia urzędników:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023