Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Kolejowa w Rydułtowach już jest, będzie też nowa droga

Facebook Twitter

Ulica Kolejowa, tak nazywa się nowa droga w Rydułtowach, łącząca ul. Mickiewicza z Ofiar Terroru. Nazwę wybrano w konkursie i z udziałem mieszkańców powieszono tabliczkę z nazwą. Tymczasem niebawem ruszy budowa łącznika między Raciborską a Gajową.

kolejowa w rydultowach

Kolejowa w Rydułtowach to nowa droga, a jaka będzie następna?

Właśnie przekazano wykonawcy teren budowy. Inwestycja ma być skończona w II kwartale przyszłego roku, a w jej ramach ma być również wyremontowana Gajowa na odcinku około 240 metrów.

W zakresie zadania planuje się budowę nowej drogi gminnej łączącej ul. Raciborską z ul. Gajową o nawierzchni bitumicznej z utwardzonym dwustronnym poboczem, przepustami, odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym oraz budowę ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Gajowej o nawierzchni bitumicznej wraz z budową kanału technologicznego, odcinków kanalizacji deszczowej i przebudową istniejącej infrastruktury.

Ponadto planowana jest wymiana nawierzchni chodnika wraz z wymianą obrzeży oraz wymiana nawierzchni asfaltowej ze wzmocnieniem podbudowy ul. Gajowej na odcinku długości około 240 m (od ul. gen. Józefa Bema do rejonu budynku nr 34).

Rozpoczęto prace przygotowawcze w celu budowy drogi łączącej ul. Raciborską z ul. Gajową.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024