Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wojsko zapełni cieszyński rynek. Niebawem ślubowanie!

Facebook Twitter

Cieszyński rynek zamieni się w wojskowy plac apelowy. W połowie listopada w mieście nad Olzą rozpoczęło się formowanie 133 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Batalion swoim terenem działania obejmuje południe województwa śląskiego – od Cieszyna, Bielska, Żywca po Żory, Pszczynę i Bieruń.

– Nasze działania mają skupiać się na wsparciu lokalnej społeczności. To udzielanie pomocy w zarządzaniu kryzysowym oraz działaniach poszukiwawczo-ratowniczych

– mówi radiu 90 ppłk Sławomir Kożuch, dowódca cieszyńskiego batalionu.

Aktualnie realizowane jest 16-dniowe szkolenie kandydatów na żołnierzy WOT-u, które zwieńczone będzie przysięgą 7 grudnia.

W Cieszynie, na rynku zgodnie z ceremoniałem wojskowym będzie przeprowadzona ta uroczystość. Zostanie złożony meldunek przez dowódcę brygady wyższemu przełożonemu. Będą składali uroczystą przysięgę na sztandar. Po złożeniu przysięgi i wypowiedzeniu słów roty staną się żołnierzami batalionu 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Cała uroczystość zostanie zakończona uroczystą defiladą na rynku. Aktualnie szkolimy ponad 150 żołnierzy, którzy planowani są do podejścia do przysięgi wojskowej. Rozpoczynamy jeszcze szkolenie wyrównawcze, które jest realizowane od 30 listopada do 7 grudnia i w ramach tego szkolenia też mogą naleźć się kandydaci, którzy będą musieli podjeść do przysięgi wojskowej.

Wojskowe ślubowanie 7 grudnia na cieszyńskim rynku o godzinie 9.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2020