Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wolontariat dla seniorów w Cieszynie

Facebook Twitter

Wolontariat dla seniorów. W Cieszynie przekonują, że pomagać można w każdym wieku. Zakończenie aktywności zawodowej to koniec pewnego etapu życia, ale też dobry początek nowej drogi. Tą nową drogą może być zaangażowanie się w niesieniu pomocy.

Fot. RitaE / pixabay.com

Tutejsza Rada Seniorów wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zachęca do spotkań z dziećmi, młodzieżą, swoimi rówieśnikami w ramach Centrum Wolontariatu (MOPS w Cieszynie, ul. Skrajnej 5,).

Starsi mieszkańcy miasta będą mogli swoją wiedzą i doświadczeniem podzielić się z młodymi ludźmi, ci pokarzą inne spojrzenie na świat. Wolontariat może być doskonałym sposobem na życie dla wielu osób 60+, na podjęcie aktywności poza domem, np. w domach pomocy społecznej, w kontaktach z dziećmi np. w przedszkolach, w domach dziecka.

Wolontariusze będą mieć szkolenia pogłębiające wiedzę, spotkania integracyjne, wspólne wyjazdy. Można też zgłaszać swoje propozycje.

Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu: 33 4794926, gdzie można uzyskać wszelkie informacje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022