Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WOŚP: Można wylicytować zwiedzanie skoczni w Malince z Małyszem

Facebook Twitter

W czasie finał WOŚP można wylicytować zwiedzanie skoczniu w Wiśle-Malince, po obiekcie oprowadzać ma sam mistrz Adam Małysz.

Fot. Facebook: Sztab WOŚP Wisła

W najbliższą niedzielę (29.01.) w Wiśle na Placu Hoffa będzie wyjątkowo gorąco zapewniają organizatorzy tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą koncerty, pokazy, warsztaty, pokaz motocykli i … parada psów niekoniecznie rasowych. To wszystko od godziny 14:00.

Wśród licznych rzeczy do wylicytowania ma być zwiedzanie skoczni z Adamem Małyszem. Orzeł z Wisły w trakcie spaceru podzieli się opowieściami i anegdotami. Będzie także aukcja ręcznie robionych drewnianych nart z manufaktury.

29 stycznia od samego rana na ulicach Wisły pojawią się wolontariusze a punktualnie o godzinie 14:00 rozpocznie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiślańskim rynku.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będą koncerty, wystąpią m.in. kapela góralska Wisła, SzlAban i Mocno Popularni. Będą tradycyjne licytacje, rozgrzewka sportowa, a także niesamowite nowości: parada psów niekoniecznie rasowych i pokaz mody wełnianej koronki koniakowskiej

– mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Na Placu Hoffa gorąca, orkiestrowa atmosfera będzie trwała do późnego wieczora – o godz. 20:00 czeka nas Światełko do Nieba, nie będzie jednak sztucznych ogni – wystąpi Teatr Ognia „Nam Tara”. Niezwykłe wydarzenia będą rozgrzewały atmosferę już znacznie wcześniej. Na rynku czeka nas chociażby pokaz sprzętu GOPR i straży pożarnej, kuchnia polowa, czy pokaz motocykli Harley-Davidson Free Chapter Silesia Poland. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Śniegonia będzie można z kolei wziąć udział w warsztatach filcowania serduszek i w warsztatach plastycznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się parada psów, zapowiadana na godzinę 14:00.

Zapraszamy wszystkie psiaki, niezależnie od tego, czy są rasowe, czy nie. Oczywiście ze swoimi właścicielami. Przejdziemy wyznaczoną trasą, pokażemy piękno naszych pupili, czekają nas także konkursy z nagrodami

– mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.

Fot. Facebook: Sztab WOŚP Wisła

To jednak nie koniec – Wisła już teraz zagrzewa się przed finałem. W Perle Beskidów trwa akcja „Chodzimy dla WOŚP”. Mieszkańcy i turyści spacerują, zliczają kilometry, wysyłają wyniki do Wiślańskiego Centrum Kultury i w ten sposób dokładają się do skarbonki WOŚP – partnerzy akcji przekażą złotówkę za każdy kilometr, który zostanie zarejestrowany w akcji.

Fot. Facebook: Sztab WOŚP Wisła

W internecie trwają już także wiślańskie licytacje a wśród nich znajdziemy prawdziwe skarby. Są pobyty w wiślańskich hotelach, zaproszenia do restauracji i wyroby lokalnych twórców. Na pewno ogromnym zainteresowaniem będzie się cieszyła licytacja, w której wygrać można zwiedzanie skoczni w Wiśle Malince z Adamem Małyszem.

Fot. Facebook: Sztab WOŚP Wisła

Wszystkie wiślańskie licytacje znajdują się pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/WCKWOSP

Z kim najlepiej zwiedzić skocznię narciarską im. Adama Małysza jak nie z samym … Adamem Małyszem? „Orzeł z Wisły” zna ten obiekt jak mało kto, chętnie podzieli się opowieściami i anegdotami a przy okazji wypije kawę z widokiem na Skocznię i piękna panoramę Beskidów. Ta licytacja, to unikalna szansa, żeby zobaczyć skocznię narciarską w Wiśle Malince z najwybitniejszym skoczkiem narciarskim w uzgodnionym terminie

– czytamy w opisie licytacji. Obecnie wartość licytacji przekroczyła 3 tysiące złotych.

Warto spoglądać na nasz profil na portalu Allegro. Już teraz możemy wziąć udział w wielu ciekawych licytacjach. Oczywiście zwiedzanie skoczni z Adamem Małyszem, to nasza wisienka na torcie, ale w tym tygodniu opublikujemy kolejne, a wśród nich znajdą się także ciekawe niespodzianki. Mnóstwo licytacji przed nami także w dniu finału na wiślańskim rynku między godziną 14 a 20.

– mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Perełką wśród licytacji są też Forszty – ręcznie robione drewniane narty z manufaktury w Wiśle. W zeszłym roku sprzedały się za ponad 10 tys. zł. Teraz ich cena osiągnęła już połowę tej kwoty.

Wykonanie tego egzemplarza trwało ponad 100 godzin. Projekt specjalny stworzony na rzecz 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do obejrzenia na żywo w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej. Rzemieślniczy charakter nart gwarantuje ich unikatowość – nigdzie na świecie nie znajdą Państwo jednakowego egzemplarza. Co więcej – nie będziemy ponawiać tego projektu.

– deklaruje Aleksander Partyka, twórca Forsztów.

Link do licytacji nart: https://allegro.pl/oferta/narty-recznie-robione-forszty-unikat-13151853063

W ostatnich latach środki zebrane w Wiśle znacznie się zwiększały – w 2022 roku było to dokładnie 77 119,21 złotych – w tym roku wiślański sztab chce pobić ten rekord, dlatego organizatorzy i wolontariusze zachęcają do włączenia się do finału zarówno mieszkańców jak i turystów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024