Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyładowany kamieniami tir przewrócił się na DK 81. Utrudnienia na drodze w kierunku Katowic

Facebook Twitter

Policjanci wraz ze strażakami zabezpieczają miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś około 11.00 na DK 81 w Wiślicy. Na jezdni w kierunku Katowic przewrócił się ciągnik siodłowy z naczepą, przewożący ładunek kamieni. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj około godziny 11.00 na DK 81 w Wiślicy. Na łuku drogi w kierunku Katowic wywrócił się ciągnik siodłowy z naczepą po uderzeniu w barierki. Z naczepy wypadł na jezdnię ładunek kamieni – przez godzinę droga w tym miejscu była zablokowana. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek nagłego uszkodzenia opony ciągnika.

Kierowca volvo, 34-letni mieszkaniec Goczałkowic, został przetransportowany do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci i strażacy. Przed 12.30 został dopuszczony ruch lewym pasem jezdni w kierunku Katowic. Za pomocą ciężkiego sprzętu pomocy drogowej tir zostanie postawiony na koła i odholowany na parking. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin.

Kierowcom radzimy omijanie skrzyżowania w Skoczowie i wybranie alternatywnej drogi przez Cieszyn DW 938 do Pawłowic albo S1 do Bielska przez Pszczynę i Tychy – informują policjanci.

Policjanci drogówki wprowadzili objazdy i kierują ruchem na skrzyżowaniu DK 81 z ulica Bielską w Skoczowie:

  • Samochody ciężarowe o dmc pow. 3,5 t są kierowane na S1 w kierunku Bielska i Cieszyna.
  • Samochody o dmc do 3,5 t są kierowane na objazd drogami powiatowymi przez Kiczyce albo przez Wiślicę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj