Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Wodzisławiu: Poszkodowana dziewczyna jest w stanie ciężkim, w śpiączce

Facebook Twitter

Wypadek w Wodzisławiu: Stan ciężki, ale stabilny - tak o stanie zdrowia 17-letniej dziewczyny, poszkodowanej w wypadku w wodzisławskiej Zawadzie mówią lekarze. Jej kolega, 19-latek, przebywa w lecznicy w Wodzisławiu Śląskim.

Wypadek w Wodzisławiu

Wypadek w Wodzisławiu – Zawadzie. Stan obu poszkodowanych jest ciężki

Stan dwójki nastolatków poszkodowanych w wypadku w Wodzisławiu jest ciężki, ale stabilny. 17-latka przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, 19-latek w wodzisławskim szpitalu. W sobotę (13.01.) tragicznym zdarzeniu z ulicy Młodzieżowej zginęły 3 osoby: dwóch 18-latków i 19-latek. Jak wiecie z naszych wiadomości doszło do czołowego zderzenia audi, którym podróżowali z peugeotem, który prowadził 24-latek. Poszkodowana w wypadku nastolatka w weekend przewieziona została do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. O jej stanie mówi nam Wojciech Gumułka, rzecznik placówki.

Wojciech Gumułka: Dziewczyna przebywa na oddziale intensywnej terapii, jest w śpiączce farmakologicznej, nie oddycha samodzielnie. W wypadku doznała bardzo poważnych, wielonarządowych obrażeń. W naszym szpitalu przeszła wielogodzinną operację ratującą życie. Jej stan lekarze określają obecnie jako ciężki, stabilny.

Poszkodowany także w tym wypadku 19-latek przebywa z kolei na oddziale ortopedii w wodzisławskiej lecznicy. Sprawą zajmuje się policja. 24-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dziś (15.01.) ma zostać doprowadzony do prokuratury.

Fot. WPR Katowice

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. W miejscu zdarzenia do godziny 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi – dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi – 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.  Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj