Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu: „Żal młodych ludzi”. Na miejscu palą się znicze [WIDEO,FOTO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Trzech nastolatków zginęło, dwóch walczy o życie. Wszyscy podróżowali jednym samochodem, gdy zderzyli się w sobotę (13.01) po godzinie 20.00 w Wodzisławiu Śląskim z innym pojazdem, w efekcie czego ich samochód dachował.

wypadek w wodzislawiu

[AKTUALIZACJA godzina 13:10]

Podaliśmy o godzinie 12:15 informację – za Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym – o śmierci czwartego uczestnika wypadku w Wodzisławiu. Jednak po kilkudziesięciu minutach wpis na profilu FB WPR Katowice został edytowany. Pogotowie nie potwierdza informacji o śmierci czwartej osoby.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Nie żyje 18-letni kierowca audi i dwóch pasażerów w wieku 18 i 19 lat. O życie walczy w szpitalach dwóch kolejnych nastolatków, to 17-latka i 19-latek. Wszyscy są mieszkańcami wodzisławskiego powiatu. Sprawca wypadku został zatrzymany.

Pisaliśmy wczoraj (13.01.) w nocy:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca peugota wymusił pierwszeństwo

– mówi Małgorzata Koniarska oficer prasowa wodzisławskiej policji.

Małgorzata Koniarska: Kierujący peugeotem 24-latek jadąc ulicą Młodzieżową w stronę Wodzisławia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w stronę ulicy Paderewskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi, które jechało z przeciwnego kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia się tych pojazdów. W konsekwencji audi dachowało, wydobycie osób poszkodowanych z tego samochodu wymagało użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu. Kierujący Audi osiemnastolatek poniósł śmierć na miejscu. Dwaj pasażerowie 19 i 18-latek byli reanimowani. Niestety, ich życia nie udało się uratować.

W bardzo ciężkim stanie do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafiła 17-latka, również w ciężkim stanie do szpitala w Wodzisławiu Śląskim został przewieziony 19-latek.

Wypadek w Wodzisławiu Śląskim – Zwadzie. Śmierć na miejscu poniosły 3 młode osoby

Do szpitala w asyście policji został przewieziony 24-letni kierowca peugota, aktualnie przebywa w areszcie.

Małgorzata Koniarska: Został zbadany przez personel medyczny. Nie wymagał hospitalizacji. Został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu i tam przebywa w tej chwili. Na miejscu policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Pracował również biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Śledztwo wszczęte w tej sprawie pozwoli odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania, dlaczego doszło do takiej tragedii i dlaczego trzech nastolatków poniosło śmierć.

Wypadek w Wodzisławiu miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Młodzieżowej i Paderewskiego

Na miejscu tragedii płoną znicze, przynoszą je mieszkańcy, wstrząśnięci tym, co się stało. Osoby, z którymi rozmawialiśmy, mówią o skali wypadku i prawdopodobnie dużej prędkości nadjeżdżającego samochodu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024