Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z roku na rok rośnie liczba śmieci

Facebook Twitter

Nie tylko zawieszający się system elektronicznego odbioru odpadów, ale również nowy harmonogram ich odbioru oraz okres świąteczno-noworoczny spowodował, że w styczniu rybniczanie mieli problemy z odbiorem śmieci

Także to, że z roku na rok rośnie liczba – to spowodowało problemy mówią zarządzający spółką EKO odbierającą w Rybniku odpady, Jarosław Konsek współwłaściciel firmy i dyrektor Rafał Tkocz:

To są rzeczy bardzo złożone. System to jest jeden element. Jest jeszcze więcej elementów. Jest nowy harmonogram, okres poświąteczny, noworoczny, 3 Króli. Nie pracowaliśmy w tych dniach. I w pewnym momencie nastąpiło zwiększenie ilości odpadów, które musieliśmy wywieźć i chyba już chyba na dzisiaj po miesiącu jest sytuacja w mieście całym opanowana.
Będziemy wyciągać wnioski w tym roku, jakie były problemy z realizacją tego harmonogramu. Niedogodności. Będziemy na bieżąco te informacje przekazywać władzom.

A śmieci produkujemy coraz więcej. W styczniu zebrano o 50 procent odpadów segregowanych więcej niż w tym czasie rok temu. Dlatego też spółka EKO chce, by spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe dokupiły dodatkowe pojemniki na odpady, szczególnie plastikowe:

Po interwencjach mieszkańców, spółdzielni, jeśli chodzi o przesypy w miejscach gromadzenia szczególnie odpadów segregowanych, po każdym odbiorze monitorujemy stan zapełnienia poszczególnych pojemników na odpady. W miejscach, gdzie będzie wymagało dołożenia tych pojemników, takie informacje będziemy przekazywać miastu, a miasto odpowiednim zarządzającym, czy spółdzielniom, czy wspólnotom mieszkaniowym. Musi być więcej pojemników, bo świadomość mieszkańców rośnie i ilość tych odpadów segregowanych jest coraz większa.

Mimo że coraz częściej segregujemy odpady, to niestety rośnie ilość dzikich wysypisk. Wiele osób nie chce lub nie wie, że odpady budowlane, elektrośmieci czy odpady gabarytowe są odbierane lub można je samemu oddać. Podobnie jak w przypadku plastiku z roku na rok rośnie liczba takich odpadów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj