Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opłata śmieciowa w Radlinie bez zmian

Facebook Twitter

Opłata śmieciowa w Radlinie zostaje na tym samym poziomie co dotychczas. W kilku innych gminach naszego regionu od 1 stycznia zaczęły obowiązywać nowe, nieco obniżone stawki.

PSZOK w Żorach będzie nieczynny

33 złote od osoby. Opłata śmieciowa w Radlinie pozostaje bez zmian. To stawka, która obowiązuje od 2022 roku. Do mieszkańców nie będą wysyłane więc decyzje w sprawie kwot za gospodarowanie odpadami. W 2024 nie zmieniają się też w Radlinie limity odpadów, jakie bezpłatnie można przywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Bez zmian też pozostają kwoty, jakie obowiązują jeśli chcemy przywieźć do PSZOK-u więcej śmieci.

Opony samochodowe:

Na jedną nieruchomość lub lokal mieszkalny w Radlinie przypada limit 4 sztuk opon samochodowych rocznie. Przekroczenie tego limitu niesie ze sobą dodatkową opłatę w wysokości 10 zł brutto za każdą dodatkową oponę.

Odpady wielkogabarytowe:

Mieszkańcy Radlina mają do dyspozycji limit 500 kg odpadów wielkogabarytowych na rok na jedną nieruchomość lub lokal mieszkalny. W przypadku przekroczenia tego limitu, każdy dodatkowy kilogram podlega opłacie w wysokości 1 zł brutto.

Odpady remontowo-budowlane:

Jeśli chodzi o odpady remontowo-budowlane, na jedną nieruchomość lub lokal mieszkalny w mieście Radlin przypada limit 1000 kg na dwa lata. W przypadku przekroczenia tego limitu, każdy dodatkowy kilogram podlega opłacie w wysokości 0,60 zł brutto.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024