Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Z weekendową gorączką zamiast do przychodni do szpitala

Facebook Twitter

Uwaga pacjenci! Od niedzielnego (01.10.) poranka, a dokładniej mówiąc od godziny 8.00 rano zmieniają się zasady udzielania świątecznej i nocnej opieki medycznej.

fot. valelopardo / pixabay.com

Od października tylko szpitale, a nie jak do tej pory również Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej będą odpowiedzialne za opiekę w tym czasie nad pacjentem. Teraz ma być szybciej i lepiej, ale przede wszystkim zmiany mają rozładować kolejki na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych-
mówi Małgorzata Doros, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia, oddziału w Katowicach:

Dlatego też NFZ uruchomił specjalną infolinię. Szczegółowe informacje pod specjalnym numerem telefonu dla pacjenta: 32 735 15 00 (od 16.00 w piątek 29 września 2017 roku do 8.00 w poniedziałek 2 października 2017 roku).

W Radiu 90 sprawdziliśmy gdzie czekają na was zmiany, a gdzie leczenie w święta czy w nocy odbywać się będzie tak jak do tej pory. W szpitalu w Rydułtowach, Wodzisławiu Śląskim, Żorach, Cieszynie i Jastrzębiu Zdroju nic dla pacjentów się nie zmienia. Do lekarza idą tam gdzie do tej pory.

Zmiany czekają na pacjentów w Raciborzu i Rybniku. W tym pierwszym mieście kończy się przyjmowanie pacjentów w przychodni na Ocickiej. Od teraz opiekę ambulatoryjną sprawować będzie szpital przy Gamowskiej. W Rybniku z kolei pacjentów przyjmować będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, który w pawilonie gdzie mieści się onkologia i rehabilitacja uruchomił specjalne pomieszczenia. Pacjentów obsługiwać będzie również punkt w Boguszowicach przy ulicy Patriotów 11. Tym samym w Rybniku kończy się nocna i świąteczna opieka w przychodni na Młyńskiej i na Nowinach przy Orzepowickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022