Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za czym kolejka ta stoi? Za dodatkiem węglowym!

Facebook Twitter

Za czym kolejka ta stoi? - pytają nasi słuchacze. Za dodatkiem węglowym! - odpowiadamy po sygnale od mieszkanki regionu, która napisała do nas o długich kolejkach przy ulicy Raciborskiej 20 w Rybniku. Tam przyjmowane są wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Według relacji słuchaczki Radia 90: „ludzie, żeby załatwić jakąkolwiek sprawę ustawiają się tam dużo wcześniej niż biuro zaczyna przyjmować petentów.” Większy ruch potwierdzają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zajmują się przyjmowaniem wniosków o wypłatę 3 tysięcy złotych. Może to być spowodowane likwidacją od listopada podobnego punktu na terenie kampusu przy Rudzkiej. Mówi o tym Anna Sowik-Złotoś, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku:

Anna Sowik-Złotoś: Punkt na ulicy Rudzkiej po prostu został zlikwidowany ze względu na to, że nie było tam mieszkańców. To było jakieś 10-15 wniosków w ciągu dnia. Dlatego też wszystko przyjmowane jest na ulicy Raciborskiej. Też tutaj proszę mieszkańców,że jeżeli mają pytania to my pozostajemy pod numerami telefonów i jeżeli chodzi o jakieś informacje, które mamy przekazać, to bardzo proszę o telefoniczny, mailowy kontakt. Nawet na Facebooku można nam zadać pytanie, także zawsze ktoś odpowiada. Jak nie natychmiast to za 10-15 minut, w godzinach naszej pracy.

Na Raciborskiej jest ciasno, we wtorki placówka pracuje od godziny 11.00.

Anna Sowik-Złotoś: Tam już dosyć wcześnie przychodzą osoby, które chcą pozyskać informacje lub złożyć wniosek, dlatego też myślę stąd są te kolejki. Drugą sprawą jest to, że poczekalnia jest dosyć mała. Dzisiaj mamy też dosyć fajną pogodę i też te osoby wolą czekać na zewnątrz. Bardzo często przychodzą też rodziny z dziećmi. więc już robi nam się większa liczba osób. Na chwilę obecną, bo sobie to sprawdziłam, nie ma żadnych kolejek na zewnątrz. Przyjmowane są osoby tak od razu. My mamy pięć osób, które obsługują. Mamy salę obsługi, tam jest pięć osób i te one cały czas pozostają do dyspozycji naszych mieszkańców.

Największe kolejki tworzą się rano, tuż przed otwarciem punktu:

Anna Sowik-Złotoś: To wtedy właśnie jest najwięcej osób, które czekają. To też jest taka siła tłumu – gdy jeden jest niezadowolony, to powoduje, że cały tłum o tym mówi. Ale tak jak mówię, pięć osób od razu jest do dyspozycji mieszkańców i już ten kłopot, ta trudność się kończy.

Do tej pory w Rybniku wypłacono 17 milionów złotych dodatków węglowych i półtora miliona dodatków na pellet, drewno i gaz LPG. Każdego dnia o 3 tysiące złotych dopłaty wnioski składa około 20 – 25 osób.

Pobierać i składać wnioski można w Dziale Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, przy ulicy Raciborskiej 20, w następujących godzinach:

  • Poniedziałek 7:30 – 14:30
  • Wtorek 11:00 – 16:00
  • Środa 7.30 – 14:30
  • Czwartek 7:30 – 14:30
  • Piątek 7:30 – 13:30

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022