Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anna Hetman w Radiu 90: „Czujemy się wkręceni w sprzedaż węgla, samorząd nie powinien się tym zajmować”

Facebook Twitter

Czujemy się wkręceni w sprzedaż węgla, bo samorząd nie powinien się tym zajmować- mówiła w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman. Miasto zdecydowało, że zajmie się dystrybucją węgla wśród mieszkańców. Chętnych jak na razie jest niewielu, chęć zakupu zgłosiło około 300 osób na blisko 4 tysiące gospodarstw opalanych węglem.

Z Anną Hetman rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Anna Hetman: Nie mamy wielkiego wyboru. Samorząd chce, tak naprawdę to musi. My nie zostawiamy mieszkańców w potrzebie. Spodziewaliśmy się większego zainteresowania. Mamy jeszcze 4 tysiące pieców takich opalanych na węgiel czy ekogroszek, a na chwilę obecną mamy około 300 zgłoszeń. To nie jest ogromnie wielka liczba. Dziwimy się bardzo, że Rząd w ogóle podjął taką decyzję. Samorząd nie powinien się tym zajmować.

Radio 90: Czuje się Pani wkręcona w system?

Anna Hetman: Rzeczywiście samorządy zostały wkręcone. To nie jest pierwszy przypadek, to dzieje się już jakiś czas.

W minioną środę (02.11.) po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o sprzedaży węgla przez samorządy weszła w życie. Jak jednak podkreśla poranny gość Radia 90, mieszkańcy na tani węgiel będą musieli trochę jeszcze poczekać:

Anna Hetman: Zajmie to trochę czasu. Myślę, że w listopadzie będzie to możliwe, ale nie na dniach. Najpierw musimy zebrać wnioski od mieszkańców, więc wszyscy ci, którzy zgłosili, zadeklarowali wstępnie, będą zapraszani do składania wniosków i oświadczeń, że wcześniej węgla nie kupili po preferencyjnych cenach np. w PGG.

Sprzedaż węgla w Jastrzębiu-Zdroju ma odbywać się w składach opału. Zakłady górnicze działające w mieście nie były zainteresowane współpracą w tym zakresie. Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydent Anną Hetman do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj