Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Zamek Cieszyn zaprasza na wystawę „Koronkowa robota”

Facebook Twitter

Czy koronka może być wyzwaniem dla projektanta? Okazuje się, że tak. A tradycyjne motywy mogą zyskiwać zaskakujące formy. Niezwykłe meble, ceramika, architektura, a nawet koronkowe mapy i place miejskie. Zupełnie nowe, świeże spojrzenie projektantów na pozornie tradycyjny motyw koronki.

Wernisaż wystawy, która będzie czynna do listopada, zaplanowano na najbliższy piątek. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w Oranżerii Zamku Cieszyn.

Czy skomplikowana struktura splecionych ze sobą ele­mentów, zawiłych algorytmów, których nieskończona liczba i medytacyjne doświadczenie tkania przywołują na myśl wręcz mistyczne doświadczenia brzmi banalnie? Wielowiekowa tradycja, przekazywana z pokolenia na pokolenie łączy cienką nicią koniakowskie wzgórza z tradycją starożytnego Rzymu, mrokiem średniowiecznych zakonów czy współczesną Brugią.

Wystawa „Koronkowa robota” prezentuje efekty działań, dla których bazą jest owa filigranowa materia, zaś efekt wybiega daleko poza to co dobrze znamy z ław i stoliczków kawowych mieszczańskich salonów.

Anna Zabdyrska, kuratorka wystawy
Koronkowa robota

  • 28 września – 4 listopada 2012
  • wernisaż: 28 września godz. 16.00 
  • „Oranżeria” Zamku Cieszyn

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj