Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamiast luksusu ma więzienną celę. Złodziej okularów zatrzymany

Facebook Twitter

Zamiast różowych okularów - szara rzeczywistość. Dwoje cieszyńskich policjantów w czasie wolnym od służby po pościgu zatrzymało mężczyznę, który ukradł w sklepie okulary warte prawie ponad 2600 złotych. Do ujęcia sprawcy doszło dzięki postawie tajemniczego obywatela, który pomógł zatrzymać sprawcę, a następnie odjechał.

złodziej okularów
fot. KPP Cieszyn

O swoim powołaniu policjanci pamiętają w każdej chwili, co udowodniła postawa asp. Kamila Przewieźlika oraz nadkom. Agnieszki Botorek, policjantów cieszyńskiej komendy. Oboje, w czasie wolnym od służby przebywali w centrum Cieszyna na zakupach, każdy w innym miejscu, mimo to okazało się, ze każdy z nich był w odpowiednim miejscu i czasie.

Podczas spaceru nadkom. Agnieszka Botorek zauważyła biegnącego mężczyznę, a za nim kobietę, która wzywała pomocy. Natychmiast ruszyła w pościg za sprawcą zdarzenia. Świadkiem zajścia był również kierowca przejeżdżającego samochodu, który widząc całą sytuację, wyprzedził uciekiniera i zajechał mu drogę. Mężczyzna ujął złodzieja i wspólnie z policjantką uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. W tym samym momencie dołączył do nich kolejny policjant, który przejeżdżał obok zdarzenia i widząc koleżankę „po fachu” nie pozostawił jej bez wsparcia. Uczestniczący w zatrzymaniu mężczyzna widząc, że sprawca jest w dobrych rękach, odjechał. Policjanci „zaopiekowali” się złodziejem i przekazali go w ręce umundurowanych kolegów z patrolu.

Skradzione okulary zostały przekazane pokrzywdzonej. Natomiast zatrzymany 19-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024