Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamieszanie z workami na bioodpady w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Bioodpady w workach będą odebrane dopiero w lutym. Tak wynika z harmonogramu opublikowanego na stronie internetowej wodzisławskiego Urzędu Miasta. W redakcji Radia 90 odebraliśmy sygnały, że wczoraj (14.01.) z nieruchomości położonych na osiedlu Batory nie odebrane zostały segregowane odpady zielone i kuchenne, które mieszkańcy wystawili w workach.

Fot. couleur \ pixabay.com

Od nowego roku będzie trzeba mieć brązowy kubeł, ale jeszcze nie wszyscy odebrali swój pojemnik od urzędników:

Od 1 stycznia funkcjonuje nowy system odbioru bioodpadów, zatem mamy też dostosowane pojazdy odbierające te odpady. Z kubłów te odpady trafiają prosto do samochodu, który je odbiera, bez tego komponentu jakim jest worek. Zatem, żeby nie mieszać bioodpadów z workami wczoraj zostały odebrane tylko śmieci z kubłów, które były wystawione. Natomiast następny samochód dostosowany do odbioru bioodpadów w workach przejdzie po osiedlach oraz po ulicach w mieście i odbierze te bioodpady składowane w workach

-zapewnia Anna Szweda-Piguła, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.

Trwa okres przejściowy, tak by mieszkańcy mieli czas na przygotowanie się do zmian, ale w ciągu najbliższego miesiąca właściciele domów jednorodzinnych powinni już zgłosić do magistratu chęć otrzymania pojemnika na bioodpady:

Mamy okres przejściowy w którym wszyscy staramy się nauczyć nowego systemu i reagować na zgłoszone przez mieszkańców problemy. Byliśmy nastawieni na to, że przez pierwsze tygodnie będziemy musieli wprowadzić system przejściowy, jesteśmy bardzo wyrozumiali, jednocześnie dystrybuujemy kubły na bioodpady wśród mieszkańców domów jednorodzinnych ale też w ciągu najbliższych tygodni jeszcze będziemy odbierali worki z bioodpadami, które mieszkańcy wystawiają, tak jak wystawiali je wcześniej do końca ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że 240-litrowe pojemniki na bioodpady zostaną przekazane mieszkańcom za darmo, wystarczy zgłosić się do urzędu miasta. Prośbę musicie złożyć na piśmie do Urzędu Miasta bądź wysłać na adres e-mail: pojemnikbio@wodzislaw-slaski.pl. Prosimy o zawarcie takich informacji jak: imię i nazwisko, adres (ulica, numer domu), numer kontaktowy właściciela nieruchomości oraz adres posesji, której prośba dotyczy.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z pracownikami Referatu Gospodarowania Odpadami (tel. 32 45 90 453, 32 45 90 455).

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj