Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin zmienia zasady odbioru bioodpadów. Koniec z workami…

Facebook Twitter

Radlin zmienia zasady odbioru bioodpadów. Dotychczas wykorzystywane brązowe worki zastąpią specjalne kontenery. Me wszyscy są zadowoleni...

Radlin zmienia zasady odbioru bioodpadów

Już nie w brązowych workach, a w brązowych kontenerach. Radlin zmienia zasady odbioru bioodpadów, od maja zbierane będą do 240-litrowych pojemników. Już pojawiły się pytania mieszkańców i wątpliwości. Czego dotyczą?

Mieszkańcy Radlina mają wątpliwości czy 240 litrów wystarczy by pozbyć się bioodpadów z posesji, na której często mieszka więcej osób, więcej rodzin. Są pytania co zrobić z nadwyżką bioodpadów. Pojemniki już można odbierać w PSZOKU czy w Wydziale Gospodarki Komunalnej. „To pierwsza i najwygodniejsza forma dystrybucji”- tłumaczą urzędnicy, ale też zastrzegają, że w przypadku np. mieszkańców starszych kontener będzie dowieziony na posesję.

W tej zmianie chodzi o istotę segregacji odpadów i wyeliminowania plastiku, faktyczny recykling. Nadal będzie tak, ze bez limitów bioodpady można odwieźć bezpośrednio do PSZOK-u, najlepiej w jakiś torbach, workach wielorazowego użytku, tam odpad jest przesypywany do kontenera.

W pierwszym dniu opublikowania informacji o dystrybucji kontenerów, to było w miniony wtorek (9.04), pojemniki odebrało 50 mieszkańców.

Pojemniki udostępnia firma Naprzód Sp. z o.o. – podmiot odpowiedzialny za odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Radlin. Wyposażenie następuje w ramach stawki opłaty uiszczanej za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Pojemnik można odebrać:
– w PSZOK – w godzinach pracy punktu;
– w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ekologii, budynek B, pokój nr 25 Urzędu Miasta Radlin, w godzinach pracy Urzędu.

UWAGA!!! W przypadku odbioru pojemnika w PSZOK obowiązuje kolejka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj