Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawody Akrobreak Masters w grudniu w WCK. Zapisy przyjmowane są do 18 listopada

Facebook Twitter

W Wodzisławskim Centrum Kultury z okazji mikołajek odbędą się zawody akrobatyki tanecznej organizowane przez Akrobreak przy współorganizacji WCK. Wydarzenie zostało zaplanowane na 4 grudnia.

fot.mat.prasowe

Akrobreak to grupa pasjonatów tańca i gimnastyki. Od wielu lat współpracują z Wodzisławskim Centrum Kultury prowadząc zajęcia akrobatyczne dla zespołów tanecznych takich jak Miraż czy Teatr Tańca Memento.

fot.mat.prasowe

Od ponad dwóch lat, główny trener Akrobreak, Marcin Kost prowadzi w WCK swoją własną, autorską grupę pod tą samą nazwą.

Grupa znakomicie się rozwija a zawodnicy są coraz lepsi. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w maju tego roku i jestem z niej bardzo dumny. Zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników, którzy zaprezentowali się fantastycznie. Czas na kolejną edycję. To doskonały sposób na konfrontację umiejętności tancerzy. Jest to dla dzieci i młodzieży znakomita przygoda oraz nieoceniona lekcja

– mówi Marcin Kost, właściciel Akrobreak, trener, bboy, tancerz.

fot.mat.prasowe

Wydarzenie skierowane jest do 3 grup wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz + 13 lat w stopniu zaawansowania typu standard lub masters. Najmłodsza grupa wiekowa będzie musiała zaprezentować z góry narzucony układ choreograficzny. Nie będzie ona podlegała ocenie sędziowskiej. Każdy zostanie nagrodzony. Grupy starsze zaprezentują w zawodach własne choreografie składające się z elementów obowiązkowych i elementów dodatkowych. Elementami obowiązkowymi będą m.in. stanie na głowie, przerzut bokiem, mostek, szpagat, waga czy rundak, a elementami dodatkowymi będą np. przewrót w przód do przysiadu podpartego, Wyskok z półobrotem, czy różne odmiany salt.

fot.mat.prasowe

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dyplomy, medale i puchary. Zapisy przyjmowane są od 1 do 18 listopada 2021 r. na adres:

akrobreakmasters@gmail.com

Zawody Akrobreak Masters będą otwarte dla publiczności. Bilety można kupić w kasie WCK lub online na stronie internetowej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021