Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Teatr Safo i spektakl „Chachary” na scenie Rydułtowskiego Centrum Kultury

Facebook Twitter

Teatr Safo wystawi w Rydułtowach spektakl na podstawie fragmentów książki Józefa Musioła, rybniczanina, prawnika oraz szefa Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie.

Teatr Safo

Okres stalinizmu pokazany w krzywym zwierciadle w spektaklu „Chachary”, na podstawie fragmentów książki Józefa Musioła. Będzie można to zobaczyć w niedzielę (7.04.) w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”. Sztukę wystawi Teatr Safo. Ze sceny wyśmiane zostaną absurdy poprzedniego ustroju. Główny bohater to Franciszek Kopiec, stały bywalec sal sądowych okresu stalinizmu, który zawsze próbuje płynąć z prądem, przechytrzyć system i naginać prawo na swoją korzyść. „Chachary” to pełna soczystego śląskiego humoru podróż po Śląsku lat 50-tych. Początek o 18.

Józef Musioł
Znany prawnik, sędzia Sądu Najwyższego, pisarz, historyk i publicysta mieszka i pracuje w Warszawie, ale urodził się na Śląsku i jest z nim najsilniej związany. Autor wielu książek z gatunku literatury faktu, dotyczących nie tylko tematyki śląskiej, ale też prawa i historii, z których najważniejsze to „Ludzie tej ziemi”, „Przesłuchanie”, „Chachary. Sceny Sądowe w Stalinogrodzie”, „Temida w III Powstaniu Śląskim”, „Dramat zaklęty w listach”, „Ramiona wagi”, a także przetłumaczona na kilka języków – „Człowiek i zbrodnia”.

TEATR SAFO
Istniejąca od 2010 roku grupa młodzieży i dorosłych, ale przede wszystkim pasjonatów, która w różnych składach stworzyła 18 spektakli. Często poruszają w swoich spektaklach tematy związane z historią Śląska. Eksperymentują, poszukują, odkrywają i lubią bawić się materią teatralną na wszelkie sposoby, dlatego wśród ich dorobku znajdują się musicale, spektakle dramatyczne, historyczne, teatru cieni, adaptacje literackie oraz widowiska plenerowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj