Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ze Starej Szuflody”: Szkolny konkurs w Radlinie

Facebook Twitter

Szkolny konkurs w Radlinie - to już dziś w Szkole Podstawowej nr 3. Uczestnicy mają 90 minut na namalowanie kompozycji.

Szkolny konkurs w Radlinie
Fot.pixabay.com

90 minut na namalowanie kompozycji. To reguła konkursu pod hasłem „Ze Starej Szuflody” w Radlinie. Dziś (15.03) odbędzie się po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ziemi Radlińskiej. Udział biorą uczniowie starszych klas szkół podstawowych, w czasie dwóch godzin lekcyjnych na żywo malują kompozycję, którą tworzą przedmioty „ze starej szuflody”, które nawiązują do historii ziemi radlińskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII i polega na narysowaniu przygotowanej kompozycji w przeciągu 90 minut. W kompozycji znajdą się przedmioty nawiązujące do historii ziemi radlińskiej, a znalezione w tytułowej „starej szuflodzie”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych uczniów, a także stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń plastycznych młodych artystów i ich nauczycieli.

W jury konkursu pojawią się lokalne artystki i znane działaczki:

  • Aleksandra Sokalla – artystka niezależna, pedagog, której twórczości towarzyszą anioły i śląski folklor. Wystawa prac „Anioł jest kobietą” to artystyczne wizje aniołów Aleksandry Sokalli, które można było podziwiać w Miejskiej Bibliotece w Wodzisławiu Śląskim.
  • Joanna Nowara – artystka, nauczycielka, rzeźbiarka, podróżniczka. Pomysłodawczyni i wykonawczyni muralu na budynku Biblioteki Miejskiej w Radlinie.
  • Justyna Rutkowska – artystka, nauczycielka, autorka konkursowej kompozycji. Plakaty Justyny Rutkowskiej były prezentowane na wystawach związanych z festiwalem Jazz w Ruinach oraz festiwalem Plakat Fest.

Pomysłodawczynią konkursu jest pani Michalina Staszek, nauczycielka języka angielskiego i miłośniczka kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj