Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zimno? Ciepło? Jaki będzie weekend? Sprawdzamy prognozy pogody

Facebook Twitter

Jakie są prognozy pogody na weekend? Mamy najnowsze doniesienia synoptyków dla naszego regionu. Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem.

pył znad sahary

Prognozy pogody

Piątek (24.03)

Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią, który sprowadza do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze. Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu przejściowo dość silny i w porywach do około 65 km/h, południowo-zachodni.

  • Katowice: 20°C
  • Częstochowa: 19°C

Sobota (25.03)

Polska będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w obszarach powyżej 900 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem. Po południu lokalne burze. Temperatura maksymalna od 8°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

  • Katowice: 14°C
  • Częstochowa: 13°C

Niedziela (26.03)

Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.

Prognozy pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu.

  • Katowice: 14°C
  • Częstochowa: 13°C
prognozy pogody

Tężnia w Radlinie rozpoczęła sezon

Prognozy pogody. Jaki będzie przyszły tydzień?

W poniedziałek ochłodzenie. W całym kraju pochmurno, na wschodzie opady deszczu, na zachodzie deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura w nocy od 0°C na północy i zachodzie do 8°C na południowym wschodzie. W dzień temperatura maksymalna od 4°C na północy do 11°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna w nocy od -4°C do -1°C, w rejonach podgórskich spadek nawet do -7°C. W dzień temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Środa w całym kraju nadal pochmurna z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich około -7°C. W dzień temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 70 km/h.

Czwartek nieco cieplejszy. Jeszcze na wschodzie i północy możliwy deszcz ze śniegiem, na zachodzie już tylko opady deszczu. Temperatura w nocy od -1°C na północy do 5°C na południowym zachodzie. W dzień temperatura od 4°C do 8°C. Wiatr nadal porywisty, zachodni.

Czytaj także:

Zobacz:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024