Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Złodziej z marketu zatrzymany po policyjnym pościgu

Facebook Twitter

Policjantom z Żor udało się ująć 26-latka, który skradł alkohol w jednym ze sklepów na osiedlu Pawlikowskiego. Mężczyznę próbował zatrzymać ochroniarz, ten jednak wsiadł do samochodu kolegi i odjechał. W pościg za złodziejem ruszył powiadomiony o sprawie policyjny patrol.

Do zdarzenia doszło na osiedlu Pawlikowskiego. 26-letni mieszkaniec Knurowa wszedł do sklepu i ukradł butelkę wódki. Kiedy próbował z nią wyjść na zewnątrz, na drodze stanął mu ochroniarz. 26-latek jednak nie miał zamiaru ani płacić za alkohol, ani oddać go z powrotem.

Odepchnął ochroniarza i zagroził, że jeśli nie zejdzie mu z drogi pobije go. Po chwili mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał z kolegą.

Amator darmowych „zakupów” został jednak niemalże natychmiast zatrzymany. Gdy do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o zdarzeniu, wysłał on natychmiast patrol interwencyjny. Policjanci błyskawicznie zlokalizowali samochód i zatrzymali.

Mężczyzna już wówczas przyznał się do winy i przekazał mundurowym skradziony alkohol. 26-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Został także objęty policyjnym dozorem. Za kradzież rozbójniczą grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj