StartSport

Złoto dla szpadzistek RMKS-u Rybnik

W drodze na najwyższy stopień podium rybniczanki łatwo pokonały drużyny z Bytomia, Szczecina i Gliwic. W finale po zaciętym boju wygrały 42:41 z Fleszem Świdnica. Zespół RMKS-u wystąpił w składzie Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała i Alicja Klasik. Ta ostatnia sięgnęła także po srebro indywidualnie. Dopiero w finale musiała uznać wyższość Barbary Brych z Siemianowic Śląskich.

W drodze do złotego medalu pokonały kolejno:
1/8
RMKS Rybnik : BTSZ Bytom 45:16
1/4
RMKS Rybnik : MKS Kusy Szczecin 45:22
półfinał:
RMKS Rybnik : Piast Gliwice 45:28
finał:
RMKS Rybnik : Flesz Świdnica 42:41

W szpadzie męskiej obie drużyny RMKS-u przegrały w priorytecie o wejście do finałowej „8” i zamknęły sobie drogę do medalu.

RMKS I w składzie: Marcin Tumas, Wiktor Wałach, Bartłomiej Musiolik, Ryszard Kałuziński wygrali wszystkie swoje mecze w „finale B” i zajęli 9. miejsce
RMKS II w składzie: Sebastian Mandrysz, Kamil Huwer, Krzysztof Bezuch, Tomasz Wąsiewicz w „finale B” zajęli 11. miejsce.

W turnieju indywidualnym Alicja Klasik zdobyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal.

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS-u Rybnik:
17 – Kinga Zgryźniak
25 – Patrycja Frystacka
28 – Beata Pękała
65 – Zofia Piejak

W szpadzie męskiej w stawce 108 zawodników zawodnik RMKS-u Bartłomiej Musiolik został sklasyfikowany na 22. miejscu, 24. miejsce zajął Ryszard Kałuziński.

Pozostałe miejsca zawodników RMKS-u Rybnik:
33 – Marcin Tumas
41 – Kamil Huwer
46 – Wiktor Wałach
48 – Krzysztof Bezuch
50 – Mandrysz Sebastian
61 – Wąsiewicz Tomasz
69 – Fajkis Jarosław
79 – Dominik Sojka
91 – Gryt Michał

Miniony weekend w środowisku radlińskiego sportu zdecydowanie należał do szermierki. Na salach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie. Już w pierwszym dniu zawodów w rozgrywkach szermierczych udział wzięło ponad 200 zawodników z całej Polski.

Tegoroczne szpadowe Mistrzostwa Polski juniorów rozgrywane były w Radlinie w dniach 19-20.01.2019. Organizatorami, obok Polskiego Związku Szermierczego i Śląskiego Związku Szermierczego, był radliński klub UKS Trójka Radlin.
Pierwszego dnia zawodów rozdano medale w rywalizacji indywidualnej a drugiego dnia w rywalizacji drużynowej.

Drużynowymi Mistrzyniami została drużyna z Rybnika – Rmks Rybnik, a Mistrzami Polski została drużyna z Wrocławia – KS Szpada Wrocław.

Mistrzynią Polski szpadzistek została Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.) Na drugim miejscu na podium stanęła Alicją Klasik (RMKS Rybnik). Brązowe medale zdobyły Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin) i Karolina Staszulonek (Piast Gliwice).

Finał rywalizacji mężczyzn wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) Drugi był Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław). Trzecie miejsce zdobył Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół Mielec) i Mikołaj Radosz (SKS Grass Hopper Kalwaria).

Reprezentantki Radlina uplasowały się na pozycjach:

40. Marta Krause
85. Karolina Malczok

W rywalizacji mężczyzn Jakub Kurek był 59.

Zostaw komentarz