Juniorki młodsze RMKS Rybnik piątą drużyną w Polsce

Wielkie brawa dla koszykarek RMKS Rybnik, juniorek młodszych tego klubu. Tytuł piątej drużyny w kraju to spore osiągnięcie.

RMKS Rybnik

Koszykarki RMKS  Rybnik piątą drużyną w Polsce. Chodzi o zespół juniorek młodszych czyli dziewcząt do 19 roku życia. Drużyna rywalizowała z najlepszymi zespołami w kraju podczas finałowego turnieju w Lublinie. W fazie grupowej rybniczanki przegrały dwa spotkania z rywalkami z Poznania i Gdańska ale pokonała UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki i dało im to prawo gry o piąte miejsce. Swoją szanse wykorzystały i wygrały z MUKS-em Poznań 74:33.

Najlepszą zawodniczką RMKS-u w turnieju została wybrana kapitan zespołu Dominika Bednarek. Piąte miejsce zespołu to najlepszy wynik uzyskany przez klub w ostatnich dwudziestu latach w koszykówce halowej i nawiązanie do lat 90-tych ubiegłego wieku, gdy koszykarki RMKS-u regularnie występowały w turniejach finałowych, wielokrotnie zdobywając medale mistrzostw Polski. trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń.

RMKS Rybnik w rozgrywkach centralnych wystąpił w składzie: Oliwia i Klaudia Keller, Dominika Bednarek, Adrianna Ryng (zawodniczka ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec grająca w Rybniku na podstawie umowy szkoleniowej), Oleksandra Hopkalo, Natalia Jankowska (zawodniczka Chrobry Głuchołazy grająca w RMKS na podstawie umowy szkoleniowej), Maja Troszka (na co dzień uczennica SMS PZKosz Łomianki), Patrycja Pendziałek, Alicja Roś, Amelia Niczke, Julia Jargoń, Milena Raudner i Julia Szydłowska.