Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmiany w komunikacji miejskiej w Raciborzu. Więcej kursów autobusów

Facebook Twitter

Więcej kursów autobusów w ramach komunikacji miejskiej w Raciborzu. O zmiany wnioskowali mieszkańcy, prosząc o zwiększenie liczby kursów na linii nr 12. W taborze pojawiły się także 3 nowe autobusy.

www.raciborz.pl

Od 31 maja autobusy linii  12 oprócz dotychczasowego harmonogramu będą kursować w wydłużonych godzinach szczytu porannego i popołudniowego wg. rozkładu 12 S – w dni nauki szkolnej. Zmiany umożliwią bezproblemową komunikację do i ze szkoły uczniom na trasie Studzienna, Sudół, Centrum, Brzezie. To także linia dedykowana mieszkańcom, chcącym dostać się do Auchan oraz Arboretum Bramy Morawskiej. Dodatkowo jeszcze w tym roku po zakończeniu budowy rond przy ul. Piaskowej i Rybnickiej oraz Rybnickiej, Drzewieckiego, Markowickiej wydłużone zostanie kursowanie linii nr 13 i 14 do Auchan.

To nie koniec planowanych zmian w rozkładzie. Zgodnie z potrzebami i w miarę możliwości finansowych będą dokładane kolejne kursy także na innych liniach. Ceny biletów komunikacji miejskiej nie ulegają zmianie. Bilety można kupować nie tylko u kierowców, ale także korzystając z aplikacji MPay oraz w kolekturze PK mieszczącej się na Dworcu Autobusowym PKS.

W Raciborzu pojawiły się trzy kolejne autobusy SOR BN12 spełniające najwyższą normę spalin EURO 6. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację. Zastąpiły one starsze modele autobusu SOR BN8,5.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj