Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zmniejszą się korki i utrudnienia dla kierowców w Raciborzu

Facebook Twitter

Miasto porozumiało się w tej sprawie z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Właśnie ruszają prace projektowe dla sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Brzeskiej. Skrzyżowanie to będzie przebudowywane w przyszłym roku w ramach remontu Drogi Wojewódzkiej 935 na odcinku od kanału Ulga w Raciborzu do ulicy Pamiątki w Rzuchowie. Prace mają zakończyć się w marcu 2022 r.

fot. 0532-2008 / pixabay.com

Miasto Racibórz już w maju sygnalizowało, potrzebę przynajmniej przygotowania infrastruktury podziemnej do montażu sygnalizacji świetlnej. Na ul. Brzeskiej tworzą się długie kolejki pojazdów oczekujących na wjazd na ul. Rybnicką. Niewielkim ułatwieniem był oddzielny pas prawoskrętu z ul. Brzeskiej, który po przebudowie zostanie zlikwidowany.

Dodatkowo zgodnie z posiadanymi przez miasto prognozami ruchu natężenie ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu będzie rosnąć szybciej niż dotychczas. W odpowiedzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach w listopadzie oficjalnie poinformował, że ZDW również dostrzega utrudnienia w ruchu drogowym w obszarze skrzyżowania. Dlatego w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, przystąpił już do opracowania dokumentacji projektowej, której celem jest zaprojektowanie akomodacyjnej, acyklicznej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Oznacza to, że projektowane światła będą zmieniać się zależnie od ruchu, a fazy i czasy ich trwania będą tworzone na bieżąco w zależności od potrzeb.

Pierwotnie najlepszym rozwiązaniem organizacji ruchu dla tego skrzyżowania wydawało się być rondo, o co wsłuchując się w głosy kierowców, miasto również zabiegało. Na przeszkodzie stanęła jednak stara linia kolejowa Olza-Markowice i brak zgody PKP PLK na jej likwidację.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023