Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion Śląski: Ruch Chorzów – Legia Warszawa: Policja informuje o utrudnieniach w ruchu

Facebook Twitter

Już jutro, 9 lutego na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami Ruchu Chorzów i Legią Warszawa. A to oznacza, że na głównych arteriach komunikacyjnych w rejonie Stadionu Śląskiego oraz okolicy wystąpi wzmożony ruch pieszych i pojazdów.

stadion śląski
fot. facebook.com/StadionSlaski

Stadion Śląski: Mecz Ruch Chorzów – Legia Warszawa – będą utrudnienia w ruchu

Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie między godzinami 16.00 a 20.00. Dlatego też wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie stadionu.

W związku z rozgrywanym na Stadionie Śląskim meczem Ruchu Chorzów z Legią Warszawa, w godzinach od 16.00 do 20.00 spodziewamy się utrudnień w ruchu drogowym.

Katowice:

  • Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
  • Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
  • Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Chorzów:

  • Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na „estakadę” w kierunku centrum Katowic.
  • Wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
  • W rejonie ulicy Parkowej – na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy.
  • W okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.

Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknięciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają kupionych biletów parkingowych nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu. Korzystanie z komunikacji publicznej również będzie utrudnione.

Mapki newralgicznych miejsc dostępne są tutaj 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj