StartWiadomości Wiadomości dnia

Znamy nazwisko nowego dyrektora szpitala w Wodzisławiu Śląskim

Krzysztof Kowalik zastąpi na stanowisku Dorotę Kowalską, która złożyła wypowiedzenie. Nowy dyrektor ma 47 lat. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Studium Zarządzania Projektem Europejskim w Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Był kierownikiem działu organizacyjnego w Śląskiej Regionalnej Kasie Chorych w Katowicach, następnie przez trzynaście lat (do 2016 r.) naczelnikiem wydziału odpowiadającego za organizację, obsługę prawną, kadry oraz szkolenia w Śląskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pełnił ponadto obowiązki dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach oraz zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Miejskiego w Rudzie Śl. Ostatnio pracował jako koordynator ds. kontraktowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w SP ZOZ MSWiA w Katowicach.

W konkursie na dyrektora szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach startowało 7 osób, do drugiego etapu przeszło 5 kandydatów: 1 kobieta i 4 mężczyzn. Kowalik zdobył większość głosów członków komisji konkursowej.

Zostaw komentarz