Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Stracił 50 tysięcy złotych. Uwierzył, że bierze udział w prowokacji

Facebook Twitter

Ku przestrodze historia 76-letniego mężczyzny, który wczoraj (03.12.) został oszukany metodą "na policjanta". Przed południem do mieszkańca Żor na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

fot. pixabay.com

Przedstawił się z imienia i nazwiska, przedyktował swój numer służbowy, a nawet poradził 76-latkowi, aby ten zadzwonił na policję i potwierdził, że rozmówca jest prawdziwym stróżem prawa. Mieszkaniec Żor usłyszał, że jest na celowniku złodziei, ale policja szykuje prowokację.

Zanim oszust połączył się drugi raz z emerytem z Żor, ten próbował sprawdzić, czy faktycznie ma do czynienia z prawdziwym policjantem. Nie zdążył jednak, gdyż rzekomy stróż prawa szybko nawiązał kolejne połączenie. Tym razem poinformował, że o umówionej godzinie w jego domu pojawi się policjant wydziału kryminalnego i na hasło poprosi o przekazanie 50 tysięcy złotych w kopercie.

Tak też się stało i 67-latek wkrótce wręczył oszustowi swoje oszczędności, miał je odebrać za godzinę w komendzie… Niestety wizyta żorskiego emeryta w siedzibie mundurowych zakończyła się przyjęciem zawiadomienia o oszustwie metodą „na policjanta”.

Mundurowi apelują do mieszkańców o rozsądek i przypominają, że policjanci NIGDY nie dzwonią i NIE proszę o przekazanie pieniędzy w ŻADNEJ sprawie. Apelują też do wszystkich – porozmawiajcie ze swoimi starszymi krewnymi i ostrzeżcie ich przed podobnymi oszustwami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj