Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

16. Żorski Bieg Uliczny już w październiku. Pamiętajcie o zapisach

Facebook Twitter

60 tysięcy kilometrów - tyle pokonali wciągu 15 edycji wszyscy uczestnicy Żorskiego Biegu Ulicznego. Kolejna odsłona wydarzenia dokładnie w połowie października, już trwają zapisy. A do pokonania jest dystans 10 kilometrów w biegu głównym i 2 i pół kilometra w Biegu po Zdrowie.

Żorski Bieg Uliczny

Żorski Bieg Uliczny – zapisy trwają

To propozycja dla całych rodzin:

Marek Utrata: W tej chwili mamy około 50% limitu wyczerpanego, a limit to w biegu głównym 600 pakietów startowych, biegu po zdrowie 750 sztuk, więc koło połowy jest wyczerpane. Ważne, że trwają te zapisy i terminy powolutku się wyczerpują, bo do niedzieli do 24 września możemy kupić pakiet w biegu głównym po tej niższej cenie i w biegu po zdrowie, przez tydzień będzie już cena wyższa, a potem już zamykamy listę. Musimy się przygotować do biegu, bo każdy uczestnik otrzymuje medale, koszulkę pamiątkową, więc trzeba to przygotować. Potem już tylko ewentualnie w przypadku wolnych miejsc będzie się można zapisać na bieg w dniu imprezy.

– mówi Marek Utrata, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach. Trasa biegu tradycyjnie będzie prowadziła ulicami miasta:

Marek Utrata: Biegamy tradycyjną trasą, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To takie dwie pętle wokół miasta, nie tylko wokół starówki. Trasa dla niektórych trudna, bo mamy takie wzniesienie malutkie, jest ulica Miła, która jest wśród biegaczy postrzegana jako niemiła. Ale są tacy, którzy się sprawdzają na tej trudnej trasie i właśnie potrzebują takiego wyzwania i dlatego startują. Myślę, że kto w Żorach był już na biegu, to nie przegapi tej okazji i przybędzie do nas 15 października na kolejną edycję.

Bieg główny – 17 lat trzeba mieć skończone w dniu biegu, natomiast bieg rodzinny tutaj nie ma limitu. Bieg rodzinny jest charakterem biegu rekreacyjnego. Startują rodziny, stowarzyszenia, kluby sportowe. Niektóre osoby przemaszerują ten dystans z kijkami i też to jest możliwe i dopuszczalne.

Na Żorskim Biegu Ulicznym zawsze obecna jest gwiazda sportu, najczęściej lekkoatleci. Kto pojawi się 15 października, tego jeszcze organizatorzy nie zdradzają, ale obiecują, że już niebawem poznamy nazwisko gościa specjalnego.

Bieg Główny: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8452
Bieg po zdrowie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8453

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024