Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2 powiaty w strefie czerwonej, 19 w żółtej. Nie ma wśród nich powiatów z regionu

Facebook Twitter

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową mapę z powiatami, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia. W związku z liczbą zakażeń koronawirusem w strefie czerwonej są powiaty głubczycki i kartuski. 19 powiatów świeci na żółto, a 10 miejsc w Polsce jest zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Zobacz mapę Ministerstwa Zdrowia:

Przypomnijmy, w walce z koronawirusem w Polsce strefy wprowadzono na początku sierpnia.

W strefie czerwonej zakazane są wszelkie imprezy kulturalne, nie można organizować kongresów i targów, wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez publiczności. Zakaz dotyczy wesołych miasteczek czy parków rozrywki, kin, sanatoriów i siłowni. W weselach i uroczystościach w strefie czerwonej może uczestniczyć do 50 osób. W strefie czerwonej obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

W strefie żółtej nie ma zmian jeśli chodzi o obowiązek noszenia maseczek: w kościołach, w sklepach czy autobusach, nie trzeba jej mieć pod gołym niebem. W kinach może być 25% publiczności, w siłowaniach- 1 osoba na 4 mkw.

W czwartek (24.09.) padł nowy rekord zakażeń koronawirusem w kraju. Minionej doby potwierdzono ich 1136. Najwięcej w Małopolsce 183, znacznie wzrosła w porównaniu z ostatnimi dniami także liczba zakażonych na Śląsku, to kolejnych 110 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022