Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Archiwum: 5 grudnia 2020

Samochodem na blok operacyjny. Więcej uśmiechu, mniej stresu

Wow! To pierwsza reakcja jednej z małych pacjentek na widok niezwykłego pojazdu, którym chore maluchy będą mogły jechać na blok operacyjny. "Naszym marzeniem jest, aby właśnie tu, na chirurgii dziecięcej w Gliwicach, było jak najwięcej radości, dziecięcych uśmiechów i jak najmniej stresu" – mówi dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. To marzenie spełnia się właśnie dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Fundację JSW.

video

Kapsuła czasu na ptasiej wyspie [FOTO,WIDEO]

Dobiega końca budowa wyspy dla ptaków na Jeziorze Goczałkowickim. Projekt jest na etapie odbiorów technicznych. W konstrukcji wyspy, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które zarządza zbiornikiem, uroczyście umieścili dziś (03.12.2020 r.) Kapsułę Czasu z przesłaniem dla potomnych. Budowa Ptasiej Wyspy, którą sfinansował katowicki Fundusz, pochłonie ponad 1,2 mln zł.

Bezpieczny sezon zimowy. Konferencja gmin w Bukowinie Tatrzańskiej [WIDEO]

Kolejne gminy żyjące z turystyki wystosowały petycję do rządu w sprawie zmiany decyzji o obostrzeniach podczas ferii. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu pismo do premiera skierowały samorządy Beskidzkiej Piątki. Samorządowcy zrzeszeni w Porozumieniu Gmin Górskich uważają, że proponowana tarcza nie pokryje strat przedsiębiorców żyjących z tej gałęzi gospodarki. A mowa jest nawet o kwocie 10 mld zł.

R E K L A M A

Kategorie

Archiwum

Archiwum roczne