Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

84-letni wandal złapany w Rybniku. Sam „wymierzył sprawiedliwość” innym kierowcom

Facebook Twitter

Coraz częściej zdarzają się akty wandalizmu. Ten, o którym teraz przeczytacie jest jednak wyjątkowy, bo wandalem okazał się... 84-letni mieszkaniec Rybnika. Tamtejsza policja zakończyła dochodzenie w sprawie mężczyzny, który zniszczył karoserię pięciu samochodów.

fot. pixabay.com

Mówi rzecznik rybnickiej policji:

Bogusława Kobeszko: Policjanci z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu pięciu samochodów osobowych w rejonie ulicy Piłsudskiego oraz stacji PKP na ulicy Dworcowej w Rybniku. Nieznany mężczyzna celowo za pomocą kluczyka porysował powłokę lakierniczą pojazdów marki volkswagen golf, opel astra, volkswagen passat, audi A4 oraz opel crossland X. Straty oszacowano na około 5 tysięcy złotych.

Do uszkodzeń aut dochodziło w sierpniu, wrześniu i październiku minionego roku.

Dochodzenie w sprawie trwało kilka miesięcy

– dodaje:

Bogusława Kobeszko: Śledczy prowadzili czynności w tej sprawie i ustalili personalia podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Do komendy stawił się 84-letek, któremu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia. Mieszkaniec Rybnika przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Najprawdopodobniej poniesie też finansowe konsekwencje, związane z naprawą uszkodzeń.

Podczas składnia wyjaśnień staruszek stwierdził, że przeszkadzało mu, że auta stoją w miejscu gdzie jest zakaz parkowania, droga wyjazdowa z jego ulicy była też brudna, rozjeżdżona i leżało na niej błoto. Dlatego postanowił „dać nauczkę” właścicielom aut. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023