Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

85 lat żużla w Rybniku. Co zaplanowano z okazji jubileuszu?

Facebook Twitter

Rybnicki żużel ma już 85 lat i jak na "sędziwego staruszka" trzyma się całkiem dobrze. Jak uczczony zostanie jubileusz?

fot. fotowengerski.pl

Już wiadomo, że z tej okazji odbędą się zawody pod nazwą „85 lat żużla w Rybniku. Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika”. Imprezę zaplanowano na sobotę 29 lipca. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o tym kto wystartuje w zawodach, ale prezes ROW-u, Krzysztof Mrozek zapewnia, że będzie to topowa impreza, w której rybniccy kibice zobaczą zawodników ze światowej czołówki.

A przypomnijmy, że 85 lat speedwaya w Rybniku obfitowało w znaczące sukcesy, miejscowy zespół aż 12 razy zdobywał złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. To w Rybniku swoją karierę zaczynał Antoni Woryna, pierwszy polski medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata.

To z rybnickiej szkoły żużla wyszli tacy zawodnicy jak Ludwik Draga, Paweł Dziura, Andrzej Wyglenda, Joachim Maj czy bracia Andrzej i Stanisław Tkoczowie. Obecnie zespół ROW-u Rybnik walczy w żużlowej ekstralidze. Kibice czekają na kolejny tytuł swojej drużyny.

Oprócz ligowych spotkań w nadchodzącym sezonie będą mogli emocjonować się także jubileuszowym turniejem. Dodajmy, że właściciele karnetów na nadchodzący sezon, zawody 29 lipca obejrzą za darmo.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020