Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wraca do Jastrzębia!

Facebook Twitter

Akademia szkoląca młodych siatkarzy istnieje od 2012 roku. Teraz wraca po 2 latach przerwy. To projekt realizowany przez Jastrzębski Węgiel oraz Jastrzębską Spółkę Węglową.

Miejscem, gdzie utalentowana młodzież trenowała przez kilka lat była hala w dzielnicy Szeroka, dawny obiekt pierwszego zespołu jastrzębskich siatkarzy. Później decyzją byłych władz klubu, akademię przeniesiono do Żor. Mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

To jest temat, który ciągle żyje. Ta Akademia Talentów została stworzona w Jastrzębiu za pieniądze naszego partnera strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Cała akademia funkcjonuje w ramach misji społecznej, wspólnie podjęliśmy taką decyzję, żeby zagospodarować nasz obiekt w Szerokiej, który został pustostanem. Tutaj akademia powstała, tutaj funkcjonowała, odnosiła sukcesy. Taka zapadła decyzja, ten projekt teraz realizujemy.

Młodzi siatkarze wrócą do hali w Szerokiej:

Mówimy hala w Szerokiej, ale tak naprawdę tam jest cały kompleks. Tam jest część hotelowa, która jest w tej chwili w trakcie rozbudowy, tam jest hala sportowa, która będzie przebudowywana. (…) Nabyliśmy też obiekt, zwany dotychczas Domem Kultury, który nie funkcjonuje już jako Dom Kultury i obiekt ten będziemy przebudowywać, będzie to obiekt dostosowany do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która najprawdopodobniej zostanie uruchomiona.

To tam będą uczyli się młodzi siatkarze, bo teraz z ich powrotem do szkół w Jastrzębiu jest problem – dodaje prezes Gorol:

Sprawą nie do końca pozytywnie rozwiązaną jest proces edukacji młodzieży, gdzie niestety miasto Jastrzębie nie było w stanie nam zabezpieczyć edukacji. Akademicy będą dojeżdżać do szkoły w Żorach. Tak będzie wyglądał pierwszy sezon. A później, ja mam bardzo szeroki program na wzmocnienie akademii, prestiżowej i elitarnej. 

Siatkarze Akademii Talentów co roku odnoszą sukcesy w Mistrzostwach Polski kadetów, juniorów i młodzików przywożąc z finałowych turniejów medale. Najbardziej znanym wychowankiem Akademii Talentów jest obecny libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj