Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zatrzymał gwiazdę! Tomasz Fornal z kontraktem na kolejny sezon

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z liderem zespołu, wielką gwiazdą światowej siatkówki - Tomaszem Fornalem. - Miałem inne propozycje, ale w Jastrzębiu mi dobrze - podkreśla zawodnik.

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Tomaszem Fornalem
jastrzebskiwegiel.pl

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasz Klub przedłużył kontrakt na następny sezon z Tomaszem Fornalem. Będzie to już jego szósty sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Miałem kilka ofert, które mógłbym określić mianem interesujących, ale wiem, jaka będzie drużyna Jastrzębskiego Węgla w najbliższej przyszłości. Będzie to zespół, który nadal będzie walczyć o najwyższe cele – zdobycie Ligi Mistrzów, wygranie PlusLigi i pozostałych trofeów. To był ten najważniejszy czynnik, który przesądził o pozostaniu w Jastrzębiu. Ja się tutaj dobrze czuję, dobrze mi się tu mieszka, lubię tę halę. Znam cały kompleks, znam tutaj ludzi, a ludzie tutaj mnie szanują. Czasami dobrze jest wyjść ze strefy komfortu, ale oferta z Jastrzębskiego Węgla była na tyle fajna i interesująca, że stwierdziłem, że skoro jest mi tu dobrze i wszystko idzie, to lepiej nie zmieniać

– mówi  Tomasz Fornal.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. To on kilka lat temu mocno naciskał na zatrudnienia młodego siatkarza w drużynie z Jastrzębia.

 Historia najnowsza naszego klubu nierozerwalnie wiąże się z osobą Tomka Fornala. Tak samo jak Jastrzębski Węgiel wszedł w ostatnich latach na falę wznoszącą, tak on rósł i dojrzewał siatkarsko w naszym klubie i kolejnych zespołach. Obecnie to już w pełni ukształtowany zawodnik, lider i jeden z najważniejszych graczy w naszej drużynie, bez którego ani ja, ani trener Marcelo Mendez nie wyobrażaliśmy sobie zespołu na kolejny sezon. Pomimo wielu ofert, które Tomek miał, zdecydował się pozostać z nami na kolejny sezon. To o czymś świadczy. Nie ukrywam swojej osobistej satysfakcji i radości z takiego rozstrzygnięcia

– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

26-letni przyjmujący trafił do Jastrzębskiego Węgla w 2019 roku. Prezes Adam Gorol już wówczas mocno naciskał na pozyskanie 21-letniego wówczas utalentowanego zawodnika. Pierwsza umowa była ważna na dwa sezony.

Tomasz Fornal jest krakowianinem. Karierę zaczynał w miejscowym UKS 22 Kraków. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł przez centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2016 roku trafił do Cerradu Czarnych Radom i w klubie tym zadebiutował w PlusLidze. Łącznie w radomskim klubie spędził trzy sezony.

We wrześniu 2022 roku Tomasz został wicemistrzem świata rozgrywanego w Polsce turnieju tej rangi. Sezon ligowy 2022/2023 był dla niego wymarzony. Zawodnik jak i cały nasz zespół idealnie trafił z formą na najważniejszą część rozgrywek. Nasza drużyna w znakomitym stylu sięgnęła po mistrzostwo kraju, a potem wystąpiła jeszcze w finale Ligi Mistrzów w Turynie. Nasz przyjmujący został wybrany MVP sezonu w PlusLidze. W ubiegłym rokureprezentacja Polski z Fornalem w składzie wygrała Ligę Narodów, Mistrzostwa Europy oraz wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Źródło: Mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024