Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja sprzątania ziemi w Żorach. Przyłączysz się?

Facebook Twitter

Akcja sprzątania ziemi w Żorach związana jest oczywiście z obchodami Dnia Ziemi. W najbliższa sobotę (27.04.) sprzątanie "Gichty", jednego z leśnych terenów.

Akcja sprzątania ziemi w Żorach
zory.pl

Akcja sprzątania ziemi w Żorach

Kompleks leśny „Gichta” to jeden z ulubionych miejsc żorzan oraz mieszkańców całego regionu, tłumnie odwiedzany przez biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów. Akcja sprzątania lasu rozpocznie się o godzinie 10:00. Zbiórka przy wejściu na teren Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Park Piaskownia”. Podczas akcji zaplanowano konkursy ekologiczne z nagrodami. Uczestnikom będą mieli zapewnione worki na śmieci oraz rękawice i pamiątkowe podziękowania oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Informacje dla uczestników:

  • ubranie: ubierz się adekwatnie do warunków pogodowych, weź kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy i nakrycie głowy. Najlepiej sprawdzą się zakryte buty lub kalosze. Zabezpiecz się przed kleszczami stosując środki przeciw kleszczom oraz zakładając długie spodnie i bluzę z długim rękawem.
  • prowiant: jeśli potrzebujesz, na trasę weź ze sobą wodę i coś do przegryzienia,
  • przydatne mogą być chwytaki do śmieci: ułatwiają sprzątanie, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych i zarośniętych. Do kupienia w sklepach ogrodniczych lub online.

Na zakończenie organizatorzy zaproszą wszystkich aktywnych uczestników na ognisko z kiełbaskami w Parku Piaskownia, które rozpocznie się około godz. 12:30. Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Żory we współpracy z Nadleśnictwem Rybnik oraz Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Telefon kontaktowy w trakcie akcji: 795-449-508

Dane kontaktowe organizatora akcji:
Wydział Inżynierii Środowiska
Urząd Miasta Żory
Rynek 9 (biuro nr 105 – I piętro)
tel. 32 43 48 172, 32 43 48 112, 32 43 48 165
email: [email protected]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024