Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja w Zofiówce: nie ma nowych informacji

Facebook Twitter

Ekstremalnie trudne warunki, ekstremalnie trudna akcja, ratownicy metr po metrze próbują dotrzeć do trzech zasypanych w Zofiówce górników. Poranek nie przyniósł nowych informacji.

Zawężamy teren poszukiwań ale teraz prace ze względu na panujące warunki zwolniły – mówił na ostatniej konferencji prasowej prezes JSW Daniel Ozon, pisaliśmy o tym TUTAJ!

Na razie nie wiadomo czy kopalnia będzie dziś pracować normalnie. Wczoraj (7.05.) zdecydowano ze względów bezpieczeństwa na nie prowadzenie wydobycia, górnicy nie mieli wolnego, byli w pracy, ale skierowani zostali do innych działań niż zwykle. Jak będzie dzisiaj? Na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie. Na godzinę 9.00 zapowiedziano konferencję prasową.

Przypomnijmy, że w sobotę (5.05.) w rejonie zawału utknęło po wstrząsie 7 górników. Dwóch udało się uratować, wyprowadzono ich na powierzchnię jeszcze w sobotę (5.05.), obecnie są w szpitalu. Dwóch górników zginęło, ich ciała w niedzielę (6.05.) wydobyto na powierzchnię, wciąż nie podano ich danych, w ustaleniu tożsamości miała pomóc sekcja zwłok oraz badania DNA.

Trwają poszukiwani trzech osób, z zaginionymi nie ma kontaktu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj