Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Aleksandra Nowara o ataku nożownika w rybnickiej komendzie

Facebook Twitter

Atak nożownika w rybnickiej komendzie, stan recepcjonistki, która została ranna, jest stabilny. To najnowsze informacje ws. dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się poniedziałek (23.09.) około godziny 10:00.

Zatrzymano wcześniej niekaranego 63-letniego napastnika:

Do komendy miejskiej policji w Rybniku, do holu wszedł mężczyzna z młotkiem w ręce. Natychmiast podszedł do recepcjonistki i próbował ją zaatakować tym młotkiem. Kobieta uchroniła się od tego ciosu, próbowała wybiec z recepcji, ale wtedy niestety nie uchroniła się od ciosu nożem. Mężczyzna zadał cios nożem, zranił ją, 49-latka przebywa w szpitalu w Rybniku, jest przytomna, jej stan lekarze określają jako stabilny, ale policjanci na szczęście zareagowali natychmiast- zatrzymali tego napastnika. To jest 63-latek, mieszkaniec Rybnika, dotąd niekarany.

Dzięki błyskawicznej reakcji oficera dyżurnego, który był świadkiem całego zajścia, życie kobiety zostało uratowane, relacjonuje oficer prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji Aleksandra Nowara:

Jak Państwo wejdziecie do komendy, do tego ogólnodostępnego holu, to zauważycie, że dyżurny jednak jest oddzielony szyba i nie może tak łatwo wyjść na zewnątrz na ten korytarz, natomiast zastępca natychmiast zareagował. Widząc, co się dzieje, widząc przerażoną recepcjonistkę, wybiegł- skoczył tak naprawdę na napastnika- obezwładnił go i zapobiegł kolejnemu ciosowi, który ten zapewne chciał zadać.

Mężczyzna jest zatrzymany- tak jak powiedziałam- nigdy dotąd nie  był karany, w tej chwili został przewieziony na badania do szpitala. My przede wszystkim na miejscu wykonaliśmy oględziny pod czujnym okiem prokuratora. Oczywiście zostanie zabezpieczony zapis z kamer monitoringu z komendy miejskiej- będziemy analizować te materiały.  

Jest za wcześnie, by mówić o przyczynach ataku czy motywach, jakimi kierował się 63-latek- dodaje Aleksandra Nowara:

Na ten moment wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia, ale nie mamy żadnych podstaw, by sądzić, aby ci ludzie, czyli pracownica komendy miejskiej i mężczyzna, który ją zaatakował wcześniej się znali. Najprawdopodobniej przypadkowa ofiara, mężczyzna wchodząc podszedł prosto do recepcji mimo tego, że w holu byli świadkowie, oczywiście oni też będą przesłuchani w tej sprawie.

W rybnickiej komendzie pracują przedstawiciele Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej. Skierowano tam także psychologów, by udzielili wsparcia rodzinie poszkodowanej, a także policjantowi, który interweniował.

Zobacz naszą relację LIVE:

Więcej: TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj