Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Amerykańskie wojsko przejedzie przez nasz region [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Z informacji, do jakich udało się dotrzeć naszej redakcji wynika, że w niedzielę (29.03.) przed południem trzy kolumny po 20 samochodów będą jechały drogą ekspresową S1 z Bielska-Białej w kierunku przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach. W niedzielę (29.03.) mają wjechać na terytorium Czech.

Potwierdził to w rozmowie z Radiem 90, ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. To amerykańskie wojska, które wracają do baz na Zachodzie z manewrów w krajach nadbałtyckich w ramach operacji „Rajd Dragonów”.

AKTUALIZACJA

Którą trasę wybiorą? Wciąż docierają do nas różne informacje na temat przejazdu amerykańskich wojsk przez nasz region. We wtorek (24.03.) ppłk Artur Goławski, rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, mówił w rozmowie z Radiem 90 o tym, że kolumny samochodów będą jechały drogą ekspresową S1 z Bielska-Białej w kierunku przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach. Śląsko-Małopolska Straż Graniczna w Raciborzu ma informacje o innej trasie: według Katarzyny Walczak: Amerykanie wracający z manewrów w krajach nadbałtyckich do Czech wjadą od strony Gorzyczek. Wojska mają przejeżdżać przez nasz region w niedzielę przed południem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj